X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Miliard przypisu i ponad 56 mln zł zysku EUROPY

2009-08-21 07:48 piątek
Po I półroczu 2009 roku Grupa Kapitałowa EUROPA osiągnęła rekordowy zysk. Obie Spółki zarobiły ponad 56 mln zł. W tym czasie spółka życiowa niemal podwoiła swój wynik.

TU na Życie EUROPA SA pozyskała 988 mln zł składki przypisanej brutto (wg PSR) w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2009 roku. W tym samym czasie wynik netto TU na Życie EUROPA SA wzrósł o 90% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej i wyniósł ponad 20 mln zł. Obie spółki istotnie przekraczają plany przyjęte na ten rok przez Zarząd. W wielu liniach produktowych nawet dwukrotnie.

Pierwsza połowa 2009 roku to szczególnie trudny okres dla instytucji finansowych. Tym bardziej jesteśmy bardzo zadowoleni z tak dobrych wyników naszej Grupy. Ochrona ubezpieczeniowa nabiera dziś jeszcze większego znaczenia. Wzrastające bezrobocie, trudności w pozyskaniu finansowania na zakup nieruchomości, niepewność związana z cenami mieszkań są impulsem do częstszego korzystania z naszych produktów. Z kolei EUROPA Życie wciąż proponuje nowe, innowacyjne rozwiązania  finansowe, które bardzo dobrze przyjmuje rynek. – mówi Jacek Podoba, Prezes TU EUROPA SA i TU na Życie EUROPA SA. Jesteśmy firmą, która z obecnego kryzysu stara się wyjść jeszcze silniejsza niż przed jego rozpoczęciem. Pierwsze półrocze dowodzi, że możemy ten ambitny cel osiągnąć – dodaje Prezes Podoba

TU EUROPA SA w I półroczu 2009 roku zebrała ponad 140 mln zł przypisu (wg PSR), tj o ponad 7 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wypracowany przez Spółkę wynik netto wyniósł 36 mln zł. 

„Szacuję, że już w 2010 roku rynek bancassurance ponownie zacznie rosnąć. Drastyczny spadek akcji kredytowej na rynku nie spowodował istotnego zmniejszenia przychodów z bancassurance ze względu na rosnącą penetrację ubezpieczeniową w produktach bankowych (w niektórych przypadkach, jak ubezpieczenie od bezrobocia, penetracja nawet się podwoiła). Spowolnienie gospodarcze oraz trudniejsza sytuacja na rynkach finansowych jest szansą na dalszy rozwój i generowanie nowych rozwiązań produktowych. - mówi Krzysztof Rosiński, Wiceprezes TU EUROPA SA i TU na Życie EUROPA SA. Gros wiodących produktów z portfela Spółki Majątkowej przeżywa swój ponowny renesans. Nasze innowacyjne rozwiązania bancassurance, jak choćby Title Insurance, rynek przyjmuje bardzo entuzjastycznie. Innowacja, elastyczność i szybkość wdrożenia to podstawy strategii, która sprawdza się w kryzysie przekładając się na rosnące zyski” – podsumowuje Wiceprezes Krzysztof Rosiński.

Z wynikiem 56 mln zł zysku Grupa osiągnęła 116% dynamikę wzrostu wyniku finansowego netto. Suma bilansowa GK EUROPA po sześciu miesiącach bieżącego roku wyniosła niemal 3,5 mld zł, oznacza to wzrost o ponad 1 mld zł względem roku 2008.

Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA SA i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA tworzą Grupę Kapitałową EUROPA. Grupa specjalizuje się w ubezpieczeniach dedykowanych dla polskiego sektora finansowego (bancassurance), oferując swoim klientom szeroki zakres produktów ubezpieczeniowych. W ofercie znajdują się zarówno ubezpieczenia spłaty zobowiązań kredytowych, w tym kredytów i pożyczek hipotecznych, mienia będącego przedmiotem kredytowania lub leasingu, jak i życia kredytobiorcy i leasingobiorcy. Grupa stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych, oferując nowe i innowacyjne produkty ubezpieczeniowe.
Więcej informacji o GK EUROPA na stronie internetowej: www.tueuropa.pl


Kontakt:
Renata Gwoździewicz-Pęcherzewska, Dyrektor Departamentu Marketingu i PR,
e-mail: Renata.Gwozdziewicz@tueuropa.pl, tel. (071) 33 41 770, kom. 0609 670 225
Paweł Żurawski, Główny Specjalista, Departament Marketingu i PR
e-mail: Pawel.Zurawski@tueuropa.pl, tel. (071) 33 41 771, kom. 0609 678 744

Informacja prasowa Europy z 20.08.09
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wskaźnik alokacji - określa część składki inwestowanej w ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.