X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Niebezpieczne polisolokaty

2009-08-28 11:24 piątek
Niebezpieczne polisolokaty
Okazuje się, że bezpieczne dla klientów polisolokaty mogą być bardzo ryzykowne dla ubezpieczycieli. Jak podaje "Parkiet", współpraca z bankami w przypadku niektórych towarzystw nie jest zgodna z ustawą o działalności ubezpieczeniowej.

Zgodnie z prawem ubezpieczyciele powinni dywersyfikować ryzyko na wiele banków. Tymczasem w praktyce nie zawsze tak się dzieje. W przypadku upadku banku, który współpracuje z towarzystwem ubezpieczeń w ramach dystrybucji polis inwestycyjnych, zobowiązania banku musiałby pokryć ubezpieczyciel. Dlatego intensywna kooperacja tylko z jednym bankiem to działalność na granicy hazardu.

Całej sprawie przyjrzała się Komisja Nadzoru Finansowego. Jako przykład zbyt dużej koncentracji ryzyka można wymienić PZU Życie. W 2008 roku aż 70% składek zebranych z polis sprzedawanych w bankach pochodziła ze współpracy z Bankiem Millenium.
Ale to nie jest odosobniony przypadek. Według KNF podobnie postępują Europa, Warta TUzŻ, Generali TUnŻ oraz Allianz Życie.

źródło: Parkiet

PaS

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym - rodzaj ubezpieczenia, które łączy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.