X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

NORD duoKONTINENT i lokata na 8%

2010-06-16 08:08 środa
DnB NORD wprowadza kolejną „strukturę” w formie ubezpieczenia – NORD duoKONTINENT. Oferuje ona potencjał zysku od 12% do 16% rocznie – przy 90% ochronie kapitału, bądź od  6% do 9% rocznie - przy 100% ochronie kapitału. Osoby zapisujące się na nowa „strukturę” mogą założyć 3-miesięczną lokatę o stałym oprocentowaniu 8%.

NORD duoKONTINENT oparty został na pięciu indeksach giełdowych z dwóch kontynentów: czterech azjatyckich (MSCI Taiwan, Hang Seng Hongkong, koreański KOSPI 200 i singapurski MSCI Singapore) oraz europejskim EuroStoxx 50, który grupuje największe spółki państw strefy euro.

Inwestycja w NORD duoKONTINENT może trwać od roku do trzech lat. Jeśli po roku od rozpoczęcia ubezpieczenia (16 lipca 2010) notowania indeksów będą powyżej 110% wartości początkowej - wówczas inwestycja kończy się automatycznie, a inwestor otrzyma zwrot kapitału powiększony o kupon w wysokości od 12% do 16% (dokładna wysokość kuponu zostanie ustalona 5 dni po zakończeniu subskrypcji).

Jeśli ten warunek nie będzie spełniony po roku, ponowny „odczyt” zostanie dokonany po dwóch latach. Jeśli notowania indeksów przekroczą wówczas 110% wartości początkowej, inwestycja zakończy się automatycznie wypłatą kuponu między 24% a 32% (dwukrotność kuponu rocznego). Analogicznie - w przypadku spełniania warunku po trzecim roku, możliwy do zrealizowania zysk to od 36% do 48%.

Jeśli po trzech latach wartość indeksów nie przekroczy 110% wartości początkowej, inwestycja zakończy się zwrotem 90% zainwestowanego kapitału.

DnB NORD przygotował też drugi wariant produktu – dla bardziej ostrożnych inwestorów. W tym przypadku gwarancja kapitału wynosi 100%, natomiast kupony odpowiednio: 6-9% po pierwszym roku, 12-18% po drugim i 18-27% po trzech latach.

Oparcie mechanizmu inwestycyjnego na indeksach giełd azjatyckich - państw które w ostatnich latach rozwijają się najdynamiczniej w tym regionie, w połączeniu z indeksem europejskim grupującym największe spółki, daje w naszej ocenie realny potencjał zysku. Wierzymy we wzrost indeksów, dlatego tak skonstruowaliśmy nasz nowy produkt, aby zapewniał inwestorom solidny zysk, przy wysokiej, 90% ochronie kapitału. Inwestorzy bardziej ostrożni mogą zdecydować się na wariant o nieco mniejszym potencjale zysku, za to ze 100% ochroną kapitału, powiedział Mariusz Korpus, dyrektor departamentu zarządzania produktami inwestycyjnych w Banku DnB NORD Polska.

Do struktury – lokaty na 4,8% oraz 8%
Aby klienci nie „zamrażali” pieniędzy na nieoprocentowanym rachunku subskrypcyjnym, DnB NORD przygotował lokatę pomostową, której oprocentowanie w okresie subskrypcji jest stałe i wynosi 4,8% w skali roku. Okres trwania lokaty zależy od daty złożenia zapisu na „strukturę”. Po zakończeniu lokaty kapitał zostanie przeznaczony na inwestycję w „strukturę”, zaś odsetki – wypłacone klientom.

Dodatkowo, zapisując się na NORD duoKONTINENT, można założyć lokatę 3-miesięczną o stałym oprocentowaniu 8% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 5 tys. zł.

NORD duoKONTINENT przygotowany został w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie we współpracy z Tuż Europa SA. Dzięki takiej konstrukcji inwestor nie płaci podatku od zysków kapitałowych. Minimalna kwota inwestycji to 5 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 9 lipca – we wszystkich oddziałach Banku DnB NORD.

Kontakt:

Łukasz Piasta
Dyrektor Departamentu Public Relations
Rzecznik Prasowy
ul. Postępu 15C
02-676 Warszawa
kom. 661 601 238
mail: lukasz.piasta@dnbnord.pl

Informacja prasowa DnB Nord z dnia 14.06.2010 r.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Osoba trzecia - każda osoba (fizyczna lub prawna) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.