X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Nordea Futura - ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym

2008-11-12 15:10 środa
Nordea Futura to polisa ochronno-inwestycyjna. Oznacza to, że Ubezpieczony poza ochroną ubezpieczeniową na wypadek zgonu, czy trwałej utraty zdrowia ma możliwość pomnożenia swoich pieniędzy. Część składki lokowana jest w Ubezpieczeniowe Fundusze Inwestycyjne, których zadaniem jest pomnożyć wpłacane do nich środki. W ten sposób zyskujemy zabezpieczenie na przyszłość np. zwiększenie naszej emerytury.

Adresaci polisy

Polisa skierowana jest do osób, które szukają ochrony ubezpieczeniowej i równocześnie chcą oszczędzać tak, aby w przyszłości zapewnić sobie dodatkowe źródło dochodów.

Przedmiot ubezpieczenia

Przedmiotem ubezpieczenia jest życie i/lub zdrowie osoby ubezpieczonej.

Zakres ubezpieczenia - 3 warianty

Klient może wybierać w 3 wariantach ubezpieczenia Nordea Futura

 
Wariant Zakres ubezpieczenia
Wariant I
 • zgon Ubezpieczonego
Wariant II
 • zgon Ubezpieczonego z przyczyn innych niż nieszczęśliwy wypadek,
 • zgon Ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku, zgon Ubezpieczonego, którego bezpośrednią i wyłączną przyczyna jest nieszczęśliwy wypadek
Wariant III
 • zgon Ubezpieczonego z przyczyn innych niż nieszczęśliwy wypadek,
 • zgon Ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku – zgon Ubezpieczonego, którego bezpośrednią i wyłączną przyczyną jest nieszczęśliwy wypadek,
 • trwała utrata zdrowia przez Ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku – trwała utrata zdrowia przez Ubezpieczonego, której bezpośrednią i wyłączną przyczyną jest nieszczęśliwy wypadek.


Ubezpieczenie daje możliwość rozszerzenia ochrony na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku i trwałej utraty zdrowia wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Wiek osoby ubezpieczonej

Ubezpieczenie przeznaczone jest dla osób pomiędzy 1 a 75 rokiem życia.

Czas trwania umowy

Klient ma możliwość wyboru czasu trwania umowy ubezpieczeniowej. Może być to umowa zawarta na czas określony (min. 1 rok), lub na czas nieokreślony.

Częstotliwość opłacania składki ubezpieczeniowej

Składka ubezpieczeniowa może być opłacana z częstotliwością miesięczną, kwartalną, półroczną lub roczną.

Minimalna wartość składki

Minimalna wysokość składki wynosi:
 • 100 zł: składka miesięczna,
 • 250 zł: składka kwartalna,
 • 500 zł: składka półroczna,
 • 1000 zł: składka roczna
Fundusze Kapitałowe

Polisa podzielona jest na część inwestycyjną. Stąd konieczność wyboru przez Klienta jednego lub kilku Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych.

Procentowy podział polisy

Ubezpieczony określa procentowy podział Składki Alokowanej, czyli określa, jaka część wpłacanej przez niego składki wędruje do Ubezpieczeniowych Funduszy Inwestycyjnych.

Sam wybierasz sposób inwestowania

Klient ma możliwość swobodnego wyboru sposobu inwestowania, w zależności od ryzyka inwestycyjnego. Może wybierać od bezpiecznego, przez dynamiczny, do bardziej ryzykownego.

Wyłączenia odpowiedzialności

Towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności z tytułu zgonu osoby ubezpieczonej, jeśli jego przyczyną była:
 • Wojna, działania zbrojne, stan wojenny, działanie energii jądrowej,
 • Czynny udział osoby ubezpieczonej w zamieszkach lub w aktach terroryzmu lub innych aktach przemocy,
 • Próba samobójcza Ubezpieczonego w okresie pierwszych dwóch lat od zawarcia Umowy Ubezpieczenia.
Zgon osoby ubezpieczonej z tytułu nieszczęśliwego wypadku, nie mógł mieć związku z:
 • Usiłowaniem lub dokonaniem przestępstwa przez Ubezpieczonego,
 • Pozostawaniem pod wpływem alkoholu przez Ubezpieczonego, a także po zażyciu środków odurzających lub psychotropowych, po użyciu narkotyków, wyłącza się przypadki, gdy Ubezpieczony przyjmował wspomniane rodzaje środków z zalecenia lekarza,
 • Prowadzeniem pojazdu mechanicznego lub innego pojazdu przez Ubezpieczonego, gdy Ubezpieczony nie posiadał uprawnień wymaganych przez prawo o ruchu drogowym albo jeżeli Ubezpieczony kierował tym pojazdem pozostając pod wpływem alkoholu, zażyciu środków odurzających lub psychotropowych, użyciu narkotyków lub innych podobnie działających środków,
 • Wypadkiem drogowym, który spowodowany był przez Ubezpieczonego, który był osobą pieszą pozostającą pod wpływem alkoholu albo narkotyków,
 • Uprawianiem przez Ubezpieczonego sportów motorowych, motorowodnych, lotniczych, w tym lotniarstwa, spadochroniarstwa i szybownictwa, wspinaczki górskiej i skałkowej, sportów walki, podnoszenia ciężarów, speleologii, nurkowania, skoków na linie oraz skoków do wody oraz innych niebezpiecznych sportów,
 • Wypadkiem lotniczym, za wyjątkiem przypadków, gdy Ubezpieczony był pasażerem samolotu wykonującego lot w ramach regularnego przewozu lotniczego.
   

Piotr Puczek
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym - rodzaj ubezpieczenia, które łączy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.