X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. przeprowadza renowację portfela Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych

2010-06-09 08:09 środa
W ramach realizacji strategii mającej na celu mającej udoskonalenie oferty Towarzystwa, 7 czerwca 2010r. do oferty Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie zostanie włączonych 16 ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, a na początku września nastąpi wycofanie 8 UFK. Fundusze zostały wybrane po dokładnej analizie dotychczasowych wyników oraz prognoz rynku finansowego.

Naszym celem jest stworzenie oferty produktów dobrze dopasowanych do potrzeb klientów. Chciałbym, aby klient Nordea mógł, w ramach swojego produktu ubezpieczeniowego, wybierać ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe spośród osiągających najlepsze wyniki i najlepiej zarządzanych funduszy na rynku.” – mówi Mariusz Sobiech, Prezes Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Po dokładnej analizie dotychczasowych wyników oraz prognoz rynku finansowego, 6 września 2010r. z oferty Nordea zostaną wycofane:
 1. UFK Nordea - PKO/Credit Suisse Akcji
 2. UFK Nordea - Amplico Akcji Plus
 3. UFK Nordea - Fidelity Akcji Amerykańskich
 4. UFK Nordea - Fidelity Akcji Europejskich
 5. UFK Nordea - RMF Hedgingowy Akcji
 6. UFK Nordea - Amplico Obligacji Plus
 7. UFK Nordea - PKO/Credit Suisse Stabilnego Wzrostu
 8. UFK Nordea - PKO/Credit Suisse Zrównoważony

Wycofywane fundusze nie uzyskują spodziewanych wyników inwestycyjnych. Nie cieszą się także popularnością wśród klientów Nordea.

Jednocześnie już od 7 czerwca 2010 r. w ofercie Nordea znajdą się:
 
 1. UFK Nordea - Noble Fund Akcji
 2. UFK Nordea - Noble Fund MiŚ
 3. UFK Nordea - Alior Selektywny
 4. UFK Nordea - Alior Stabilnych Spółek
 5. UFK Nordea - DWS Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus
 6. UFK Nordea Akcji Małych I Średnich Spółek Europejskich
 7. UFK Nordea - ING Środkowoeuropejski Średnich i Małych Spółek Plus
 8. UFK Nordea - Idea Surowcowe Plus
 9. UFK Nordea - DWS Gold
 10. UFK Nordea - Noble Fund Skarbowy
 11. UFK Nordea - Noble Fund Stabilnego Wzrostu Plus
 12. UFK Nordea - Legg Mason Senior
 13. UFK Nordea - Noble Fund Timingowy
 14. UFK Nordea - Noble Fund Mieszany
 15. UFK Nordea - DWS Zrównoważony Rynków Wschodzących
 16. UFK Nordea - ING Mieszany Ochrony Kapitału 90
Są to fundusze uzyskujące w ostatnim czasie bardzo dobre wyniki inwestycyjne. W znacznej większości inwestują one na rynku polskim.

Po ostatnim globalnym kryzysie wszyscy przekonaliśmy się jak istotna jest rola dywersyfikacji inwestycji oszczędności. Stąd wdrażana już od początku ubiegłego roku strategia Nordea ma na celu wzbogacenie oferty funduszy o różne klasy aktywów. Wprowadzaliśmy fundusze działające na różnych rynkach geograficznych, a także zarządzane w różny sposób. W ostatnim czasie zauważyliśmy także, że większość naszych klientów preferuje inwestycje skupiające się na rodzimym rynku. Dlatego we wprowadzanych UFK większość stanowią fundusze polskie. Dzięki temu nawet osoby wybierające wyłącznie polskie fundusze mają możliwość dywersyfikacji swojej inwestycji, a co za tym idzie uniezależnienia jej od gwałtownych zmian na rynkach finansowych.” – podsumowuje Mariusz Sobiech.

Renowacji ulega także pakiet pozostałych funduszy zawartych w produktach Nordea. Większość z nich została uzupełniona o ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe niedostępne do tej pory w konkretnych produktach. Szczegóły na stronie www.nordeapolska.pl


Kontakt::

Katarzyna Golińska
Departament Marketingu i Komunikacji
Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
Al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
tel. +48 [22] 541 01 56 , fax: + 48 [22] 541 00 01
e-mail: kgolinska@nordeapolska.pl

Informacja prasowa Nordei z dnia 02.06.2010 r.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Karencja - Karencja to okres wyczekiwania. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.