X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Nowy produkt strukturyzowany w Nordea - Skandynawskie Giganty

2010-08-23 08:32 poniedziałek
Skandynawskie gospodarki należą do najbardziej konkurencyjnych na świecie. Firmy z tego regionu konsekwentnie zdobywają rynki międzynarodowe. Nordea Gwarant – Skandynawskie Giganty daje możliwość inwestycji w trzy firmy stanowiące filary skandynawskiego eksportu: Nokia, Statoil oraz Electrolux. Analitycy Nordea wybrali je ze względu na uznane marki, stabilną pozycję na rynku i dobre perspektywy rozwoju.

Nordea Gwarant – Skandynawskie Giganty (produkt oferowany w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie)  opiera się na indeksach cen akcji trzech znanych na całym świecie skandynawskich firm: Nokia, Statoil oraz Electrolux.
  • Nokia to największy producent telefonów komórkowych na świecie. Sprzedaje ponad 430 milionów telefonów rocznie, a z jej produktów korzysta ponad 1.200 milionów klientów. Zdaniem analityków Nordea szybszy rozwój światowej gospodarki w nadchodzących latach pozytywnie wpłynie na przychody koncernu. Inwestycja w tę spółkę jest o tyle atrakcyjna, że akcje Nokii są stosunkowo tanie – zarówno jeśli porównujemy ich cenę do cen akcji spółek  sektora telekomunikacyjnego jak i całego rynku. Kolejnym atutem spółki jest niskie zadłużenie i duża ilość gotówki. Dzięki temu firma jest praktycznie niezależna od sytuacji na rynku kredytowym.
  • Kolejna spółka z koszyka – Electrolux - to drugi największy producent artykułów gospodarstwa domowego na świecie. Co roku sprzedaje ponad 40 milionów urządzeń. W 2004 roku firma rozpoczęła restrukturyzację, której celem było zwiększenie dochodowości i przygotowanie spółki na nowe wyzwania. Obecnie, program jest już prawie zakończony i widać jego pozytywne efekty. Można zatem oczekiwać, że w najbliższych latach zysk spółki będzie rósł, głównie dzięki koncentracji na produktach wysokiej jakości. Akcje spółki są relatywnie tanie w porównaniu do głównych konkurentów, co sprawia, że rosną szanse na wzrost ich wartości.
  • Statoil jest obecnie piątym największym koncernem paliwowym na świecie oraz światowym liderem w wydobyciu gazu ziemnego. Co sekundę sprzedaje 1.900 litrów ropy oraz 1.300 metrów sześciennych gazu. Z inwestycyjnego punktu widzenia, jednym z największych atutów spółki jest specjalizacja w wydobywaniu ropy i gazu z miejsc trudno dostępnych. Większość nowych złóż, które zostaną uruchomione w przyszłości znajduje się właśnie w takich miejscach. Spółka jest również światowym liderem w produkcji gazu. Zyski płynące z tego źródła są stabilne, ponieważ gaz dostarczany przez Statoil do Europy Zachodniej jest jedyną alternatywą dla gazu rosyjskiego.

Nordea Gwarant – Skandynawskie Giganty to produkt dwuletni (okres trwania umowy ubezpieczenia od 23.08.2010 do 05.11.2012r. ) dający inwestorom 97% gwarancję zainwestowanego kapitału (pod warunkiem dotrzymania terminu inwestycji, a więc jeśli klient nie wycofa środków do ostatniego dnia obowiązywania umowy ubezpieczenia grupowego zawartej na czas określony zgodnie z OWU). Zysk z Nordea Gwarant – Skandynawskie Giganty ma postać kuponu. Jego wysokość będzie ustalona po okresie subskrypcji – będzie to wartość z przedziału od 7,5% do 16%. Wartość kuponu zależy od zmian cen akcji spółek Nokia, Statoil i Electrolux. Na koniec inwestycji Klient może dostać maksymalnie 2 kupony. Wystarczy, by ceny wymienionych  akcji utrzymały się na poziomie z początku inwestycji, aby kupon został naliczony. Z Nordea Gwarant – Skandynawskie Giganty Klient nie ponosi żadnych opłat wstępnych. Nie ma także podatku od zysków kapitałowych ani od spadków czy darowizn.

Kontakt:

Katarzyna Golińska
Rzecznik Prasowy
Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
00-867 Warszawa, Al Jana Pawła II 27, Atrium Centrum
tel: +48 (22) 541 01 56;
tel.kom.:+48 662 163 591
fax: +48 (22) 541 00 01
e-mail: kgolinska@nordeapolska.pl

Informacja prasowa Nordei z dnia 23.08.2010 r.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rozwiązanie umowy ubezpieczenia - może nastąpić z różnych przyczyn: ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.