X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Nowy produkt UNIQA i Raiffeisen - struktura „BRIC – 4 strony zysku”

2010-02-22 08:09 poniedziałek
Raiffeisen Bank Polska we współpracy z UNIQA TU na Życie SA oferuje Klientom bankowości prywatnej 2-letni produkt strukturyzowany w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Produkt o nazwie „BRIC - 4 strony zysku" pozwala zarabiać na wzrostach kursów największych spółek z krajów BRIC.

Kraje BRIC, czyli Brazylia, Rosja, Indie i Chiny, mają - wg powszechnych opinii ekonomistów - doskonałe perspektywy rozwoju. To one szybciej od gospodarek Zachodu przezwyciężyły skutki globalnego kryzysu i odgrywają coraz większą rolę w światowej ekonomii. Również ich rynki kapitałowe są coraz dojrzalsze, a notowane tam spółki mają duży potencjał wzrostu.

Skorzystanie z takich możliwości inwestycyjnych proponuje swoim Klientom bankowości prywatnej Raiffeisen Bank Polska, oferując we współpracy z UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie 2-letni produkt strukturyzowany w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie o nazwie „BRIC - 4 strony zysku". Zyski z inwestycji uzależnione są od zachowania indeksu S&P BRIC 40, w którego skład wchodzi 40 największych i najbardziej płynnych spółek z Brazylii, Rosji, Indii i Chin.

Okres subskrypcji trwa do 5 marca. Konstrukcja produktu w formie ubezpieczenia powoduje, że inwestor unika konieczności opłacenia 19% podatku od zysków kapitałowych. Nie ma również opłat za nabycie czy zarządzanie środkami. „BRIC - 4 strony zysku" zapewnia ochronę kapitału na poziomie 95% kwoty ubezpieczenia, w dacie zakończenia ochrony.

Preferowane partnerstwo

Współpraca między Grupami Raiffeisen i UNIQA zapoczątkowana w Austrii w 1970 r. rozwinęła się w kolejnych latach w bardzo udane działania bancassurance. W Austrii poprzez sieć banków Raiffeisen sprzedawany jest szeroki asortyment ubezpieczeń, w tym różne rodzaje ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń wypadkowych oraz majątkowych.  Sukces w Austrii stał się podstawą do zacieśnienia związków między Grupami UNIQA i Raiffeisen na arenie międzynarodowej oraz ich ekspansji w Europie Środkowej i Wschodniej. Gęsta sieć obu grup w tym regionie, orientacja na klienta detalicznego oraz siła marki - w połączeniu z szerokim asortymentem produktów - stanowią platformę dla pomyślnego rozwoju wspólnych działań bancassurance.

W Polsce „preferowane partnerstwo" spółek Grupy UNIQA i Raiffeisen ma już 6-letnią tradycję. UNIQA oferuje klientom, pracownikom i współpracownikom Grupy Raiffeisen najwyższej jakości, nowoczesne i łatwe w obsłudze produkty ubezpieczeniowe - na życie i majątkowe, a także obejmuje obsługą ubezpieczeniową spółki Grupy Raiffeisen. Z kolei Grupa Raiffeisen zapewnia spółkom UNIQA oraz ich Klientom usługi finansowe, w tym produkty związane z bankowością transakcyjną, inwestycyjną czy tzw. matchowaniem składki, a także usługi powiernicze, leasingowe i faktoringowe.

Kontakt:

Anna Skusiewicz
PR Manager
Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska
e-mail: anna.skusiewicz@uniqa.pl
tel.: 426344766
ul.: Gdańska 132
90-520 Łódź

Informacja prasowa Uniqi z dnia 19.,2.2010 r.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przystąpienie do długu - charakteryzuje się tym, że do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.