X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Paliwa w cenie - PETRO INWESTYCJA w Warcie i Kredyt Banku

2009-09-02 09:12 środa
PETRO INWESTYCJA to nowa oferta życiowej Warty i Kredyt Banku. Inwestycja z ochroną kapitału może przynieść nawet 68% zysku.

PETRO INWESTYCJA to ok. 3,5-letni produkt w formie polisy na życie z funduszem kapitałowym. Na koniec okresu ubezpieczenia klient otrzyma zainwestowany kapitał powiększony o wypracowany zysk. Wysokość zysku uzależniona będzie od zachowań indeksu obliczanego na podstawie cen ropy naftowej, produktów ropopochodnych i gazu ziemnego. PETRO INWESTYCJA przez cały okres umowy zapewnia też ochronę ubezpieczeniową zdrowia i życia.

Oferta kierowana jest do klientów preferujących bezpieczne inwestycje. Konstrukcja produktu zapewnia bowiem ochronę powierzonego kapitału. Oznacza to, że nawet w sytuacji, gdy wartość funduszu spadnie poniżej wartości początkowej, klient otrzyma zainwestowany kapitał pomniejszony jedynie o opłaty za zawarcie umowy.

Minimalna wysokość jednorazowej składki to 1 tys. zł. Każdy, kto w okresie do 30 września 2009 r. zainwestuje w produkt min. 40 tys. zł, otrzyma bon premiowy o wartości 100 zł do wykorzystania na stacjach benzynowych BP.

Konstrukcja funduszu

Wpłacona składka, po potrąceniu opłaty za zawarcie umowy, inwestowana jest w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy PETRO INWESTYCJA. Wszystkie jego aktywa inwestowane są w luksemburskim funduszu ze 100% ochroną kapitału KBC Select Investors Warta Reverse Clik 1. Stopa zwrotu jednostek uczestnictwa funduszu zależy od wzrostu wartości Indeksu S&P GSCI Energy Excess Return. Indeks ten obliczany jest na bazie notowań surowców produktów ropopochodnych, tj. ropa Crude, ropa Brent, benzyna bezołowiowa, olej opałowy, olej napędowy, gaz ziemny.

Ostateczny wzrost inwestycji będzie obliczany na podstawie obserwacji indeksu w okresach 3-miesięcznych od momentu startu funduszu, które mogą wpływać na ustaloną początkową stopę zwrotu, tj. 68% w następujący sposób:
- każdy 3-miesięczny spadek indeksu pomniejsza stopę zwrotu o wartość tego spadku,
- wzrost indeksu w okresie 3 miesięcy nie wpływa na stopę zwrotu.

Oznacza to, że jeśli nie zostaną odnotowane w okresie inwestycji spadki indeksu, wzrost wartości jednostki uczestnictwa funduszu może wynieść aż 68%. W odniesieniu do okresu inwestycji (od 16.11.2009 do 10.07.2009) to ok. 18,6% rocznie.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje zgon ubezpieczonego, w tym także w wyniku wypadku, trwałą i całkowitą niezdolność do pracy powstałą w wyniku wypadku oraz dożycie ubezpieczonego do końca okresu ubezpieczenia.
Zabezpieczenie w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia równe jest wartości środków zgromadzonych w funduszu powiększonych nawet o 25% wpłaconej składki.

Produkt dostępny będzie od 1 września do końca października 2009 r. w placówkach Kredyt Banku oraz do 26 października br. u agentów WARTY. Ubezpieczeniem może być objęta osoba między 18. a 80. rokiem życia.

Kontakt

Monika Nowakowska
Rzecznik Prasowy, Dyrektor Biura Public Relations
rzecznik@warta.pl
Grupa Ubezpieczeniowo-Finansowa WARTA S.A.
ul.: Giełdowa 7/9
01-211 Warszawa
tel.: (+48 22) 634 54 62
fax: (+48 22) 634 56 08
http://www.warta.pl
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rocznica polisy - każda kolejna rocznica daty zawarcia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.