X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polisa strukturyzowana oparta o indeks WIG20 w ofercie PKO Banku Polskiego

2009-11-16 08:41 poniedziałek
PKO Bank Polski rozpoczął subskrypcję nowej polisy strukturyzowanej opartej o Indeks WIG20. Ubezpieczenie zostało przygotowane we współpracy z PZU Życie. Nowy produkt ubezpieczeniowo-inwestycyjny daje możliwość osiągnięcia dużych zysków bez ryzyka utraty kapitału, w przypadku dotrzymania do końca okresu odpowiedzialności.

Polisa Strukturyzowana WIG20 – to atrakcyjny produkt w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, gwarantujący pełną ochronę kapitału po zakończeniu okresu odpowiedzialności. Do ubezpieczenia może przystąpić osoba, która ukończyła 18 lat i nie przekroczyła 80 roku życia. Okres subskrypcji produktu kończy się 27 listopada 2009 r. Ochrona ubezpieczeniowa trwa 3 lata i rozpoczyna się siódmego dnia roboczego po zakończeniu okresu subskrypcji (tj. 8 grudnia 2009 r. i trwa do 7 grudnia 2012 r.).

Suma ubezpieczenia z tytułu dożycia przez klienta końca okresu odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego jest równa 100% zainwestowanej składki powiększonej o Bonus Inwestycyjny, który w najbardziej optymistycznym scenariuszu może być równy 59,99%. Suma ubezpieczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego wynosi 101% zainwestowanej składki.

Inwestycja w nową polisę jest doskonałym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych inwestowaniem środków na giełdzie bez ryzyka utarty kapitału i bez poświęcania czasu na samodzielne inwestycje. To sprawia, że nasz nowy produkt jest alternatywą do zapewniających wysokie stopy zwrotu aczkolwiek ryzykownych inwestycji giełdowych” - podkreśla Adam Frankowski, Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych w PKO Banku Polskim.

Główne zalety produktu:
  • możliwość inwestowania w największe spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie bez ryzyka utraty kapitału po zakończeniu okresu odpowiedzialności Ubezpieczyciela,
  • szansa na uzyskanie wysokiego Bonusu Inwestycyjnego, sięgającego aż 59,99% pod warunkiem, że WIG20 w okresie odpowiedzialności (3 lata) nigdy nie będzie wyższy bądź równy 160% wartości początkowej i jego wartość na koniec inwestycji wyniesie 159,99% wartości początkowej.
  • możliwość uzyskania atrakcyjnego oprocentowania polisy istnieje także w sytuacji, gdy WIG20 w jakimkolwiek momencie okresu inwestycji będzie wyższy lub równy 160% początkowej wartości. W takim przypadku, po zakończeniu okresu odpowiedzialności, Klient otrzyma Bonus Inwestycyjny w wysokości min. 12,15%. Dokładna wartość Bonusu Inwestycyjnego należnego w tym przypadku zostanie ustalona po zakończeniu subskrypcji,
  • środki wpłacone przez Klientów w okresie subskrypcji są oprocentowane. Oprocentowanie naliczane jest od dnia wpłaty do 26 listopada 2009 r. i wynosi 4% w skali roku,
  • brak podatku od dochodów kapitałowych,
  • brak opłat za przystąpienie do umowy grupowego ubezpieczenia,
  • minimalna kwota wpłaty wynosi jedynie 3 000 zł.

Polisa strukturyzowana WIG20 to produkt oferowany przez PKO Bank Polski przygotowany we współpracy z PZU Życie SA (Ubezpieczyciel). Koncepcja strategii inwestycyjnej polisy opartej na indeksie WIG20 została opracowana przez PKO Bank Polski.

Parametry produktu i zasady obliczania Bonusu Inwestycyjnego na koniec okresu zapadalności:
  1. produkt zapewnia 100% udział we wzroście WIG20 po 3 latach od rozpoczęcia inwestycji, pod warunkiem jednak, że WIG20 w okresie 3 lat nigdy nie był wyższy lub równy 160% początkowej wartości,
  2. jeżeli WIG20 w jakimkolwiek momencie inwestycji będzie wyższy lub równy 160% początkowej wartości, klient otrzyma min. 12,15%, który zostanie ustalony po zakończeniu subskrypcji,
  3. jeżeli w dniu zakończenia okresu inwestycji WIG20 będzie poniżej początkowej wartości, klient otrzymuje 100% wartość zainwestowanej składki.

źródło: Informacja prasowa PKO BP z 12.11.09


« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.