X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polisa Strukturyzowana WIG20 w PKO BP i Aviva TU

2010-06-14 08:08 poniedziałek
Produkt PKO Banku Polskiego, Polisa Strukturyzowana WIG 20 pozwala na osiąganie zysków niezależnie od tego czy wartość indeksu na koniec inwestycji wzrosła czy też spadła. Zapewnia również 100% ochronę kapitału.

Jest to unikalny na rynku produkt w formie ubezpieczenia na życie i dożycie. Polisa oparta na wartości indeksu WIG 20 przeznaczona jest dla osób, które są zainteresowane inwestycją w największe spółki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oczekując w perspektywie trzech lat ponadprzeciętnego zysku bez ryzyka utraty kapitału. Subskrypcja trwa do 25 czerwca 2010 roku.

-Dostrzegamy rosnące znaczenie produktów strukturyzowanych. Oferta PKO Banku Polskiego jest wyjściem naprzeciw tendencjom rynku i jest uzupełnieniem dla tradycyjnych form inwestowania na rynku kapitałowym – powiedział Adam Frankowski, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych.

Poza możliwością uzyskania ponadprzeciętnego zysku Polisa zapewnia m.in.:
  • 100 % ochronę kapitału na koniec okresu odpowiedzialności Ubezpieczyciela (okresu inwestycji),
  • brak opodatkowania podatkiem dochodowym od zysku z kapitałów ,
  • gwarantowane oprocentowanie zdeponowanych środków w okresie subskrypcji w wys. 3 proc. w skali roku (od dnia wpłaty do 25 czerwca); odsetki uzyskane w okresie subskrypcji są opodatkowane podatkiem dochodowym od zysku z kapitałów,
  • wysoką dostępność dzięki minimalnej kwocie wpłaty w wysokości zaledwie 5 tys. zł,
  • braku w okresie subskrypcji opłat za przystąpienie i rezygnację z przystąpienia do ubezpieczenia,
  • ubezpieczenie na życie i dożycie, które umożliwia wypłatę środków osobie uposażonej w wysokości 101% wartości kapitału w momencie śmierci posiadacza, w trakcie trwania okresu ochrony ubezpieczeniowej.

Zysk z inwestycji w Polisę Strukturyzowaną WIG 20 obliczany jest na podstawie wartości Wskaźnika Ubezpieczeniowego (WU). Ten z kolei jest uzależniony od wahań indeksu.

Szczegółowe informacje na temat produktu, w tym sposobu obliczania zysku zamieszczono na stronie internetowej Banku.

Polisie Strukturyzowanej WIG 20 przygotowanej przez PKO Bank Polski we współpracy z Aviva Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie SA towarzyszą ryzyka związane ze strategią inwestycyjną:
  • ryzyko inwestycyjne - wysokość zysku może wynieść 0%. Nastąpi to wówczas, gdy wartość indeksu WIG20 na koniec okresu odpowiedzialności będzie równa jego początkowej wartości,
  • w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia w okresie odpowiedzialności ubezpieczyciela wartość otrzymanych środków może być niższa od wpłaconej kwoty; w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia w okresie ubezpieczenia, ubezpieczony otrzyma zwrot środków, których wysokość będzie wyliczana na podstawie formuły zawartej w Warunkach Grupowego Ubezpieczenia.

Kontakt:

Elżbieta Anders, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej
ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa
tel. , 521 80 30, 521 80 33, 521 46 36
fax (22) 521 80 29
e-mail: elzbieta.anders@pkobp.pl; prasa@pkobp.pl

Informacja prasowa PKO BP z dnia 11.06.2010 r.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kradzież z włamaniem - taki sposób bezprawnego zaboru cudzego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.