X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polisolokaty dawały 7,5 proc. zysku

2009-01-06 10:56 wtorek
W 2008 roku dzięki inwestycjom w polisy uniknęliśmy zapłaty ok. 300 mln zł podatku Belki. W tym roku oszczędności będą mniejsze, bo niższe jest oprocentowanie polisolokat.

Według szacunków Open Finance, przygotowanych dla GP, w 2008 roku dzięki zwolnieniu inwestycji w polisy kródcoterminowe z podatku Belki do budżetu nie trafiło niemal 300 mln zł. - Na lokatach opakowanych w polisy ubezpieczeniowe, czyli tzw. polisolokatach, Polacy w 2008 roku zgromadzili ok. 12 mld zł - szacuje Bernard Waszczyk z Open Finance. Wylicza, że przeciętne oprocentowanie rocznych polisolokat to ok. 7,3 proc. Zatem łączna stopa zwrotu z tego kapitału wyniesie nie mniej niż około 900 mln zł.

- Gdyby te zyski nie były zwolnione z tzw. podatku Belki, do budżetu państwa trafiłoby z tego tytułu ok. 170 mln zł - mówi Bernard Waszczyk. Nieco trudniej jest policzyć, ile podatku Belki nie trafiło do budżetu dzięki wykorzystaniu tzw. produktów strukturyzowanych. Open Finance szacuje, że w tym roku ulokowaliśmy w tego typu polisach około 8 mld zł.
- Zyski sięgną ok. 600 mln zł. W kieszeniach inwestorów zostanie zatem ok. 115 mln zł z tytułu niezapłaconego podatku od zysków kapitałowych - mówi Bernard Waszczyk.

Źródło: Gazeta Prawna

JT
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2015-05-25 12:26 poniedziałek ~INVICTUS | [+] odpowiedz
    Witam, Reprezentuję Kancelarią Prawną Invictus. Nasza Kancelaria specjalizuje się w rozwiązywaniu umów z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi takimi jak: Aegon, Allianz, Ing, Nordea, Skandia i innymi, ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rozwiązanie umowy ubezpieczenia - może nastąpić z różnych przyczyn: ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.