X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Raport - jak TUiŻ informują potencjalnych Klientów o swoim produkcie? Polityka informacyjna dostawców polis inwestycyjnych

2010-06-10 09:32 czwartek
Remigiusz Stanisławek
Zamiast analizy ilości i wysokości kosztów, dostępności funduszy postanowiliśmy zbadać politykę informacyjną dostawców produktów typu „Polisa Inwestycyjna” i sprawdzić czy potencjalny Klient znajdzie na stronach Internetowych TUiŻ najważniejsze informacje.

Gdy inwestor chce zacząć oszczędzać długoterminowo...

... często zainteresuje się produktami, które zostały do tego stworzone. Mowa tutaj o Polisach Inwestycyjnych, czyli produktach, które pod parasolem ubezpieczenia pozwalają uzyskać korzyści prawne, podatkowe (brak podatku przy konwersjach) oraz, w przypadku wyboru rozwiązania opartego o wpłaty systematyczne, mobilizujące do stałego oszczędzania (za pomocą wysokiej opłaty likwidacyjnej). Pozostaje tylko wybrać taki produkt.

Metody wyboru produktu mogą być różne. To z jednej strony ilość dostępnych funduszy, możliwość przeglądania wyników funduszy, dostęp do rachunku online i oczywiście kosztów. Na końcowy wynik inwestycji bardzo duży wpływ mają koszty. Klient powinien mieć możliwość zapoznania się z nimi już na etapie wyboru produktu. Ale czy ma taką możliwość?

Zamiast rankingu najlepszych produktów - ranking najbardziej przejrzystych

Postanowiliśmy sprawdzić jakie informacje otrzyma potencjalny klient zainteresowany inwestowaniem za pomocą polis inwestycyjnych. To pierwszy krok do świadomego wyboru produktu.

Wybraliśmy 7 Towarzystw Ubezpieczeniowych oferujących Polisy Inwestycyjne. Ranking obejmuje następujące Towarzystwa Ubezpieczeniowe: Aegon, Axa, Compensa, Generali, HDI, Nordea, Skandia.

Wybór obejmuje największych dostawców polis inwestycyjnych. Dodatkowym kryterium doboru było umożliwienie dostępu Klientowi do wielu funduszy różnych TFI w ramach produktu inwestycyjnego.

Kryteria oceny

Za każdą badaną cechę przyznajemy punkty. W ocenie uwzględniamy dwie grupy cech: informacje o samym produkcie inwestycyjnym oraz sposób prezentacji notowań funduszy.

Dodatkowo pozostawiliśmy kategorię Na Plus oraz Na minus - tu mogliśmy dodać lub odjąć maksymalnie 2 punkty za szczególne cechy - te pozytywne, ale też te negatywne.


Tabela: Zestawienie kryteriów raportu wraz z zakresem punktacji.


« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Umowa ubezpieczenia - umowa, na mocy, której zakład ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.