X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ropa Naftowa: Nowy produkt strukturyzowany Nordea Gwarant

2009-01-30 10:02 piątek
Nowa propozycja Nordea Polska TUnŻ  - Nordea Gwarant - Ropa Naftowa - to produkt o horyzoncie inwestycyjnym wynoszącym 1 rok i minimalnej kwocie inwestycji 5 tys. zł.

Ochrona kapitału

Z produktem związana jest 100 proc. gwarancja ochrony kapitału pod warunkiem dotrzymania rocznego terminu inwestycji. Premia nabywcy produktu może wynieść 15 proc. zainwestowanego kapitału. Nabywca produktu zwolniony jest od zapłaty podatku od potencjalnego zysku. Zysk z inwestycji zależy od kształtowania się zmian ceny ropy naftowej WTI (indeks WTI – West Texas Intermediate) notowanej na giełdzie towarowej (NYMEX). Inwestor uzyska premię w sytuacji gdy zostaną spełnione następujące warunki:

•    wartość kontraktu terminowego na ropę naftową o symbolu Bloomberg: CL1 COMB , w okresie od 20 marca 2009 do 22 marca 2010, nie będzie niższa lub równa od dolnego progu wynoszącego 80 proc. ceny zamknięcia kontraktu w dniu 20 marca 2009
•    oraz nie będzie wyższa lub równa od górnego progu, zawierającego się w przedziale pomiędzy 140 proc. a 200 proc. ceny kontaktu z 20 marca 2009 roku. Ostateczna wartość górnego progu zostanie podana do publicznej wiadomości najpóźniej w dniu 20 marca 2009 r.

Dwucyfrowy zysk

Wówczas wysokość premii stanowi iloczyn składki ubezpieczeniowej oraz wartości kuponu tj. wartości zawierającej sie w przedziale od 10 proc. do 15 proc., ostatecznie zostanie podana do publicznej wiadomości najpóźniej w dniu 20 marca 2009 r. po zakończeniu okresu subskrypcji. W przeciwnym razie wysokość premii wynosi 0.

Z produktem nie są związane opłaty wstępne i administracyjne. Opłata likwidacyjna, którą nabywca produktu ponosi przy wyjściu z inwestycji, wynosi 2 proc..Subskrypcja produktu potrwa od 26 stycznia 2009 r. do 27 lutego 2009 r.

Źródło: komunikat prasowy Nordea Polska TUnŻ

JT
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz inwestycyjny zamknięty - polega na zakupie certyfikatów inwestycyjnych, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.