X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Spada popularność IKE

2009-09-03 10:17 czwartek
spada popularność IKE
Z roku na rok maleje liczba oszczędzających na IKE. Dwa lata temu indywidualne konta emerytalne miało 915 tys. osób, rok temu niespełna 854 tys a po pierwszych sześciu miesiącach 2009 zaledwie 833,3 tysięcy osób.

Spośród nich tylko 220,9 tys. dokonało wpłat w ciągu ostatniego pół roku. Spada także liczba nowo otwieranych IKE. Od stycznia założono tylko 19 tys. kont. Rok wcześniej liczba nowych rachunków wyniosła 51 tys. Analogicznie wygląda sytuacja średnich wpłat na IKE. W 2008 roku było to 1561 zł, obecnie 1071 zł.

Eksperci tłumaczą taką sytuację brakiem wystarczającej zachęty do oszczędzania na dodatkową emeryturę. W tym roku maksymalna kwota, jaką można wpłacić na IKE to 9,56 tys. zł. Poza tym rynek oferuje wiele innych produktów emerytalnych, które mogą być atrakcyjniejsze dla klientów.

Wiele mogłoby zmienić wprowadzenie ulgi podatkowej dla oszczędzających w IKE. Obywatelski projekt ustawy, który znajduje się już od kilku miesięcy w sejmie, zakłada możliwość odpisania od dochodu do 12 tys w ciągu roku. Jednak w związku z obecną sytuacją budżetu raczej są małe szanse na to, że minister finansów zgodzi się na wprowadzenia ulgi.

źródło: Gazeta Prawna

PaS
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kompensacja szkody - wyrównanie materialnych skutków zdarzeń losowych. więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.