X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Terminówka – wybierz najkorzystniejszy zakres ubezpieczenia

2011-03-31 09:09 czwartek
Aby wybrać ubezpieczenie terminowe, które będzie najlepiej dopasowane do naszych oczekiwań i potrzeb, należy dokonać dość dokładnej analizy oferowanych na naszym rynku produktów. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z zakresami ubezpieczenia dla danego produktu i znalezienie tego, który najbardziej nam odpowiada.

Zakres ubezpieczenia to określenie ryzyk (niebezpieczeństw), które objęte są ochroną ubezpieczeniową na mocy konkretnej umowy. W przypadku ubezpieczeń terminowych podstawowy zakres ubezpieczenia jest w przedstawionych towarzystwach ubezpieczeniowych właściwie identyczny.

Czym zatem klient powinien się kierować, dokonując analizy zakresu ubezpieczenia? Należy skupić się na możliwościach jego rozszerzenia. Zakres ubezpieczenia można poszerzyć wykupując umowę lub umowy dodatkowe. I tu występuje już pewna rozbieżność między poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Większość towarzystw posiadających w swojej ofercie terminowe ubezpieczenie na życie proponuje klientowi umowę na wypadek śmierci lub inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku (także komunikacyjnego) oraz umowę na wypadek zachorowania na poważną chorobę (wybierając tę opcję koniecznie sprawdź, jakie choroby dane towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę). Nie wszystkie towarzystwa oferują umowę gwarantującą przejęcie opłacania składek w razie całkowitej niezdolności ubezpieczonego do pracy.

Zastanów się, jaki zakres ubezpieczenia Cię interesuje, czy wystarczy Ci podstawowy, czy może jednak będziesz zainteresowany zakresem rozszerzonym o wybrane elementy. Porównaj ogólne warunki ubezpieczenia umów dodatkowych i dopasuj optymalną ochronę ubezpieczeniową do Twoich potrzeb. Wybierz kilka najbardziej odpowiadających Ci produktów, a później przejdź do analizy kolejnych cech ubezpieczenia.

Dzięki takiej analizie z pewnością wybierzesz produkt, z którego będziesz zadowolony.

Ubezpieczenie.com.pl/Ubezpieczeniaonline.pl

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rozwiązanie umowy ubezpieczenia - może nastąpić z różnych przyczyn: ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.