X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie db Gwarancja Zasoby Naturalne

2009-06-23 09:43 wtorek
Deutsche Bank PBC i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa rozpoczynają subskrypcję nowego produktu strukturyzowanego z gwarancją kapitału (składki zainwestowanej) db Gwarancja – Zasoby Naturalne.
 
Produkt ten oferuje możliwość osiągania zysków w oparciu o strategię inwestycyjną globalnego rynku metali, surowców rolnych i energetycznych - BNP Paribas COMAC Long Short IsoVol 8 Excess Return. Zapisów można dokonywać we wszystkich oddziałach Deutsche Bank PBC do dnia 16 lipca br.

db Gwarancja – Zasoby Naturalne to produkt strukturyzowany z gwarancją kapitału (czyli składki zainwestowanej na koniec okresu ubezpieczenia) w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Wysokość potencjalnego zysku z inwestycji zależy od wyników strategii na rynku surowców odzwierciedlonej indeksem BNP Paribas COMAC IsoVol 8 Excess Return i jest nieograniczona z góry. Na koniec okresu ubezpieczenia partycypacja w zyskach z indeksu wyniesie od 80 proc. do 100 proc., przy czym ostateczna wartość wskaźnika partycypacji zostanie ustalona na dzień przed zakończeniem subskrypcji. Bez względu na koniunkturę na rynku surowców, inwestor otrzyma w dacie  zapadalności produktu, czyli na koniec okresu ubezpieczenia, zwrot 100 proc. składki zainwestowanej, tj. kapitału pomniejszonego o opłatę wstępną.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik inwestycyjnych, pozwalających zarabiać zarówno na wzrostach, jak i na spadkach (zajmowanie pozycji długich i krótkich), strategia umożliwia osiąganie pozytywnych wyników niezależnie od panującej aktualnie koniunktury. Dodatkowo wbudowany mechanizm kontroli ryzyka polegający na codziennych obserwacjach poziomu zmienności cen, pozwala ograniczyć ekspozycję na rynku surowców w okresach podwyższonej zmienności i analogicznie zwiększyć ją nawet do poziomu 150 proc. w okresach stabilizacji (w przypadku zmienności poniżej 8 proc.).

db Gwarancja – Zasoby Naturalne jest produktem inwestycyjno-ubezpieczeniowym o 3-letnim horyzoncie czasowym.

Podstawowe zalety i parametry produktu:
•    Wysoki potencjał zysku wynikający z zastosowania strategii, które wykorzystują zarówno trendy wzrostowe jak i spadkowe, dzięki czemu strategia może zarabiać w każdych warunkach rynkowych
•    Partycypacja w zyskach ze strategii na poziomie 80-100 proc.*
•    Ochrona 100 proc. zainwestowanego kapitału (czyli składki zainwestowanej)**, przy czym gwarancja nie obowiązuje w przypadku rezygnacji klienta przed dniem zakończenia okresu ubezpieczenia
•    Brak ryzyka walutowego
•    Brak podatku od zysków kapitałowych
•    Forma prawna: grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie
•    Ubezpieczyciel: TU na Życie Europa
•    Waluta: PLN
•    Minimalna wysokość składki: 2000 złotych
•    Okres subskrypcji: od 22 czerwca 2009 r. do 16 lipca 2009 r.
•    Okres odpowiedzialności ubezpieczyciela: 3 lata
•    Data obserwacji początkowej: 21 lipca 2009 r.
•    Data obserwacji końcowej: 20 lipca 2012 r.
•    Opłata wstępna: 0,5 proc.

•    Rezygnacja z ubezpieczenia: w przypadku rezygnacji przed końcem okresu ubezpieczenia - ubezpieczonemu przysługuje wartość wykupu – sposób obliczania wartości wykupu wskazany jest w Warunkach Ubezpieczenia „db Gwarancja – Zasoby Naturalne”.

* Ostateczny poziom zostanie ustalony w dniu 15 lipca 2009 r.

** Poprzez zainwestowany kapitał rozumie się kapitał wpłacony pomniejszony o opłatę wstępną

db Gwarancja – Zasoby Naturalne może stanowić zabezpieczenie pożyczek i kredytów w Deutsche Bank PBC.
Opcja dodatkowa – db Duet Korzyści
Inwestorzy mogą także dokonać alokacji w db Gwarancję Zasoby Naturalne w opcji łączonej z depozytem w ramach rozwiązania db Duet Korzyści.

db Duet Korzyści to oferta łącząca w sobie 1-miesięczną lub 3-miesięczną nieodnawialną lokatę o stałym oprocentowaniu wynoszącym odpowiednio 10 proc. dla lokaty zakładanej na 1 miesiąc oraz 7 proc. dla lokaty 3-miesięcznej (co najwyżej 80 proc. wkładu) oraz 3-letniego produktu db Gwarancja – Zasoby Naturalne (co najmniej 20 proc. wkładu). Minimalna kwota dla tego rozwiązania wynosi 10 000 zł. db Duet Korzyści jest ofertą promocyjną dla posiadaczy konta osobistego w Deutsche Bank PBC. Oferta obowiązuje do 16 lipca 2009 roku.
Opłata subskrypcyjna pobierana jest wyłącznie od części inwestycyjnej.

Źródło: Deutsche Bank PBC

JT

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Giełda Papierów Wartościowych (GPW) - jest publiczną instytucją mającą na ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.