X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie Inwestycyjna naWIGacja 20 w ofercie Alior Banku

2010-05-24 08:12 poniedziałek
Alior Bank udostępnił Klientom ubezpieczenie inwestycyjne o skróconej nazwie „Inwestycyjna naWIGacja 20”. Ubezpieczenie oferowane jest w ramach Grupowego Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „Inwestycyjna naWIGacja 20” wspólnie z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA.

Klienci Alior Banku przystępujący do ubezpieczenia oprócz szeregu korzyści prawno-podatkowych uzyskują ochronę ubezpieczeniową, w tym zabezpieczenie na wypadek zgonu oraz zgonu wskutek nieszczęśliwego wypadku w ruchu lądowym, wodnym i powietrznym. Ubezpieczenie „Inwestycyjna naWIGacja 20” zawiera także część inwestycyjną, dzięki której Klient w okresie trzydziestu miesięcy ma możliwość zarabiania na wzrostach oraz spadkach indeksu WIG20 dzięki strategii WIG20 Tredndvol. Inwestycja zapewnia 100% ochronę kapitału w dniu zakończenia okresu inwestycji.

Charakterystyka strategii WIG20 Trendvol


Strategia WIG20 Trendvol polega na badaniu trendu i zmienności z miesięczną częstotliwością, aby na tej podstawie określić kierunek inwestycji oraz zaangażowanie w indeks WIG20. Określenie kierunku przyszłych zmian indeksu WIG20 pozwala na generowanie dodatnich wyników zarówno w sytuacji wzrostu wartości Indeksu, jak i spadku. Strategia posiada wbudowany mechanizm kontroli ryzyka, który zmniejsza lub zwiększa poziom ekspozycji w indeksie w zależności od aktualnego poziomu zmienności. Dzięki temu strategia pozwala na dostosowanie się do bieżących warunków rynkowych oraz umożliwia osiągnięcie pozytywnych wyników będących nadwyżką ponad bezpieczną stopę w sposób najbardziej efektywny, tzn. zarówno na rynkach wzrostowych, jak i spadkowych.

Dzięki takiej strategii, inwestycja pozwalała generować zyski zarówno w okresach hossy jak i bessy na rynku kapitałowym. Jakie stopy zwrotu klienci mogli osiągnąć w okresie od 03.01.2001r. do 27.04.2010 r., prezentuje Wykres 1. Dla pełniejszego obrazu osiąganych przez inwestycję wyników prezentujemy rozkład stóp zwrotu na Wykresie 2. Symulacja historyczna pokazuje, że w aż 32% przypadków osiągany wynik był powyżej 20% (p.a).

 
 Wykres 1. Stopy zwrotu w okresie od 03.01.2001 r. do 27.04.2010 r. Wykres 2. Symulacja historyczna


 Deklaracje przystąpienia do ubezpieczenia można składać w placówkach Banku i wybranych placówkach partnerskich w okresie subskrypcji do 11 czerwca 2010 r. Minimalna wartość zapisu to 3.000 PLN, a opłata początkowa wynosi max 1,91%. Ubezpieczenie „Inwestycyjna naWIGacja 20” dostępne jest w połączeniu z atrakcyjnie oprocentowanymi lokatami w promocji „Razem Zyskujesz”.


Kontakt:

United PR
Dariusz Kozdra
tel. (22) 845 24 50
d.kozdra@unitedpr.pl

Informacja prasowa Alior Banku z dnia 20.05.2010 r.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.