X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie inwestycyjne „Złoto vs. Ropa”

2010-03-03 08:37 środa
Od 1 marca w ofercie Alior Banku dostępne będzie ubezpieczenie inwestycyjne o skróconej nazwie „Złoto vs. Ropa”. Ubezpieczenie oferowane jest klientom Alior Banku w ramach Grupowego Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „Złoto vs. Ropa” wspólnie z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA.

Dzięki takiej formule klienci przystępujący do ubezpieczenia uzyskują szereg korzyści prawno- podatkowych oraz solidną ochronę ubezpieczeniową, w tym zabezpieczenie na wypadek śmierci, śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku oraz trwałego inwalidztwa. Ubezpieczenie-inwestycyjne „Złoto vs. Ropa” to także część inwestycyjna, dzięki której klient w okresie 30-stu miesięcy uczestniczy we wzroście indeksu AURUM 3 (udział 80% do 100%), przy zapewnionej 100% ochronie kapitału w dniu zakończenia ubezpieczenia.

Jak działa indeks AURUM 3?

Indeks AURUM 3 to dynamiczna strategia, która co dwa tygodnie bada trend relacji złota i ropy naftowej. Porównując bieżącą relację cen tych dwóch aktywów z 60-cio dniową średnią, strategia wyznacza korzystniejsze aktywo i w nie inwestuje na kolejne dwa tygodnie. Wysokość zaangażowania w aktywo uzależnione jest od poziomu zmienności (mechanizm stabilizacji ryzyka). Taka strategia pozwala inwestować w złoto lub ropę w zależności od aktualnej sytuacji rynkowej, a krótki dwutygodniowy okres sprawdzania adekwatności alokacji pozwala w sposób dynamiczny ją dostosowywać do bieżącego ryzyka rynkowego.

Strategia ta sprawdza się w okresach zawirowań rynkowych. Analizując jakie stopy zwrotu przynosiłaby inwestycja w okresach historycznych tj. od 01.03.1999 do 17.12.2009 r., możemy zauważyć, że w najgorszym przypadku strategia ta wypracowałaby 12,79% (5,12 p.a.) a w najlepszym 68,19% (27,28 p.a.).*

Deklaracje przystąpienia do ubezpieczenia można składać w placówkach Banku i wybranych placówkach partnerskich w okresie subskrypcji do 26 marca 2010 r. Minimalna wartość zapisu to 3.000 PLN, a opłata początkowa wynosi max 1,95%. Ubezpieczenie-inwestycyjne „Złoto vs. Ropa” dostępne jest w połączeniu z atrakcyjnie oprocentowaną lokatą w promocji „Razem Zyskujesz”.


Kontakt:

Dariusz Kozdra
United PR
e-mail: d.kozdra@unitedpr.pl
kom 600 200 538

Julian Krzyżanowski
specjalista ds. PR
Alior Bank
e-mail: julian.krzyzanowski@alior.pl
kom 782 892 258

Informacja prasowa Hestii z dnia 02.03.2010 r.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ochrona tymczasowa - stosowana w ubezpieczeniach na życie, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.