X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Uposażeni w polisach inwestycyjnych

2010-11-17 09:08 środa
Uposażony to osoba, którą ubezpieczający wyznaczył imiennie w umowie ubezpieczenia jako uprawnioną do otrzymania świadczenia. Ubezpieczający może wyznaczyć imiennie jedną lub kilka osób, jako uprawnionych do świadczenia.

Za uprawnionych uważa się również osoby, których Ubezpieczający nie określił imiennie, ale z treści określenia wynika, o jakie osoby chodzi (np. Ubezpieczający wskazał w umowie ubezpieczenia dzieci, jako uprawnione).
  1. Osoby Uposażone są uprzywilejowane w stosunku do: spadkobierców ustawowych i testamentowych, uprawnionych do zachowku i wierzycieli spadkowych,
  2. Uposażony może odrzucić przeznaczoną mu korzyść (to oświadczenie powinno być złożone zakładowi ubezpieczeń),
  3. Suma ubezpieczenia jest wypłacana Uposażonemu tylko wtedy, gdy żyje on w chwili śmierci Ubezpieczonego (jego wskazanie do otrzymania sumy ubezpieczenia jest bezskuteczne w chwili śmierci przed Ubezpieczającym),
  4. Uposażony nie może umyślnie przyczynić się do śmierci Ubezpieczonego.

Uposażony w ubezpieczeniu na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym

Ubezpieczony może wskazać co najmniej jednego uposażonego uprawnionego do otrzymania świadczenia ubezpieczeniowego na wypadek jego śmierci. W każdej chwili można zmienić osobę Uposażoną, wystarczy że wypełni się formularz wnioskujący o taką zmianę.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym - rodzaj ubezpieczenia, które łączy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.