X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Bez kasku, ale z polisą

2011-02-14 08:32 poniedziałek
Bez kasku, ale z polisą
Zapis o obowiązku noszenia kasków na stoku narciarskim ponownie zniknął z ustawy. Efekt? Na stokach znowu jest niebezpiecznie.

Choć prawie 76% polskich internautów jest za obowiązkiem kasku dla wszystkich narciarzy*, zapisu o obowiązkowym kasku nie ma w ustawie. Zresztą nie tylko w Polsce. Podobna sytuacja jest we Francji, Czechach, Szwajcarii, Niemczech oraz na Słowacji.

Tragicznych w skutkach wydarzeń w związku z tym nie maleje. Media donoszą o kolejnych kolizjach na stokach w największych kurortach Europy. A wystarczyłaby odrobina rozsądku i solidne ubezpieczenie.

Jak je wybrać?

Podpowiada Kamila Lewnau z Biura Ubezpieczeń Indywidualnych Ergo Hestii: Pamiętajmy, że w przypadku NNW nie warto patrzeć na cenę. O wiele ważniejszy jest zakres ubezpieczenia i to, w jakim wariancie je zawrzemy. Od wyboru wariantu może bowiem zależeć sposób wypłaty odszkodowania.

Z ewentualnego odszkodowanie będziemy musieli pokryć koszty na przykład rehabilitacji, wiec warto, aby ubezpieczenie miało rozszerzenie również o zwrot takich kosztów. Najrozsądniej będzie wykupić ubezpieczenie, które obejmie także sprzęt narciarski, bagaż, leczenie, transport czy ratownictwo.

Co więcej, w odpowiednim pakiecie ochroną objęty może być nie tylko poszkodowany, ale i osoba towarzysząca.

Co zrobić, kiedy dojdzie do wypadku na stoku?
  • Niezwłocznie zgłoś swojemu ubezpieczycielowi roszczenie z tytułu ubezpieczenia.
  • Dostarcz pełną dokumentację medyczną.
  • Bądź cierpliwy – odszkodowanie najczęściej zostanie wypłacone po zakończeniu leczenia, ponieważ wtedy ubezpieczyciel będzie mógł ostatecznie ocenić uszczerbek na zdrowiu.
     
* Źródło: ARC Rynek i Opinia dla Newsweek’a

Informacja prasowa Egro Hestii z dnia 11.02.2011 r.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Poręczenie wekslowe (awal) - jest to zobowiązanie złożone na ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.