X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Narty pod specjalnym nadzorem

2013-02-11 14:36 poniedziałek
Ubezpieczenie nart
Sezon narciarski w pełni. Popularne kurorty pękają w szwach, a na stokach coraz ciaśniej. Doskonałe warunki zjazdowe cieszą amatorów białego szaleństwa, ale i niestety cudzej własności.

Kradzieże nart to temat znany i zjawisko, które od dawna uprzykrza wypoczynek amatorom zimowych sportów. W ten sposób ze swoim ekwipunkiem rozstaje się w Polsce średnio kilka tysięcy osób w każdym sezonie. Jak  więc zabezpieczyć się przed  kradzieżą lub zniszczeniem cennego sprzętu?

Sprzęt trzymaj zawsze „na oku”

Zasada jest jedna - nigdy nie pozostawiajmy sprzętu bez opieki. Mimo że nowe markowe narty to wydatek średnio kilku tysięcy złotych, tylko nieliczni mają świadomość, że pozostawione bez opieki stanowią bardzo łatwy łup dla złodzieja.
Najczęściej pozostawiamy je przy punktach gastronomicznych na stokach i przed budkami z karnetami. Bywa, że niepilnowany sprzęt czeka na swojego właściciela nawet kilka godzin – nie ma lepszej zachęty dla złodzieja.

Błoga nieświadomość miłośników białego szaleństwa dziwi tym bardziej, że obecnie większość ośrodków posiada specjalne pomieszczenia, w których bezpiecznie możemy przechować swoje wyposażenie. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu kwitu czy paragonu z takiej przechowalni. Będzie on bowiem jedynym dowodem w przypadku zaginięcia lub uszkodzenia przechowywanych nart, niezbędnym w uzyskaniu odszkodowania jeśli wcześniej nasz sprzęt ubezpieczyliśmy.

Jeśli jednak zmuszeni jesteśmy pozostawić deski na chwilę na zewnątrz, możemy nieco utrudnić zadanie potencjalnemu złodziejowi. Zasada jest prosta – złóżmy narty nie do pary. Kiedy na stok wybieramy się w towarzystwie innej osoby, złóżmy swoją prawą nartę z prawą nartą naszego towarzysza i lewą z lewą. Jest duże prawdopodobieństwo, że tak pozostawione skutecznie zniechęcą złodzieja.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Koasekuracja - ubezpieczenie na podstawie jednej polisy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.