X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczony narciarz, ubezpieczone narty

2013-01-14 12:57 poniedziałek
Ubezpieczenie na narty
W ubiegłym tygodniu omówiłam podstawowy, zdecydowanie niezbędny zakres ochrony ubezpieczeniowej w jaki powinien „zaopatrzyć” się każdy, kto planuje zimowy wyjazd na narty lub snowboard.

Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, wracam jeszcze do tematu, gdyż oprócz ubezpieczenia w zakresie kosztów leczenia, transportu i ratownictwa, NNW i odpowiedzialności cywilnej na stoku możemy potrzebować także ochrony na wypadek zniszczenia sprzętu lub zagubienia bagażu, a także specjalistycznej pomocy assistance. Pokrycie tego rodzaju kosztów i wypłatę stosownych świadczeń z tego tytułu również może nam zagwarantować ubezpieczyciel.

Szusując na stoku jesteśmy bardziej niż w codziennym życiu narażeni na wypadki i kontuzje. Wiemy już w jakim zakresie się ubezpieczyć, aby przerzucić na ubezpieczyciela ewentualne koszty związane z leczeniem i pomocą medyczną, a także móc uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Jednak co w sytuacji, gdy wskutek wypadku na stoku zostanie uszkodzony nasz sprzęt, który najczęściej ma sporą wartość?

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego

Bardzo często warunki dodatkowego ubezpieczenia sprzętu narciarskiego uregulowane są w odrębnych klauzulach, których dodanie do ubezpieczenia głównego powinno zostać poprzedzone opłatą dodatkowej składki. Ale w zamian za nią ubezpieczyciel będzie odpowiadał za uszkodzenie, zniszczenie lub utratę sprzętu narciarskiego – nart biegowych i zjazdowych, wiązań, kijków, butów narciarskich, kasku i gogli, a także odzieży narciarskiej.

W ramach świadczonej ochrony ubezpieczeniowej możemy oczekiwać, że w razie zagubienia lub zniszczenia sprzętu narciarskiego objętego ochroną ubezpieczeniową, ubezpieczyciel zwróci, do określonego w polisie limitu, poniesione przez nas koszty.

Ochroną może objęty być sprzęt powierzony zawodowemu przewoźnikowi, pozostawiony w zamkniętym pomieszczeniu w miejscu zakwaterowania ubezpieczonego lub pozostawiony i zabezpieczony w bagażniku samochodu. Co więcej, ubezpieczyciel odpowiada nie tylko za jego utratę lecz także uszkodzenie w następstwie nieszczęśliwego wypadku, rozumianego zarówno jako zderzenie z innymi osobami lub przedmiotami, jak również upadek ubezpieczonego podczas uprawiania sportu. Oczywiście zakres ten może być różny, w zależności od konstrukcji produktu ubezpieczeniowego.

Nierzadko możemy również liczyć na pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów związanych z wypożyczeniem sprzętu narciarskiego, jeśli wskutek utraty lub zniszczenia, zostaliśmy pozbawieni możliwości korzystania z naszego, ubezpieczonego w ramach polisy lub jeśli sprzęt nie został dostarczony na czas przez zawodowego przewoźnika.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kompensacja szkody - wyrównanie materialnych skutków zdarzeń losowych. więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.