X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

4 pytania o ubezpieczenie NNW dzieci w szkole

2014-08-25 11:23 poniedziałek
Chory miś
Szkolna wyprawka to nie tylko podręczniki, zeszyty i przybory szkolne. To także ubezpieczenie NNW dla twojego dziecka. Rodzice jak co roku otrzymają ofertę polisy Następstw Nieszczęśliwych Wypadków ze szkoły. Czy warto się na nią zdecydować? Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia dla dziecka?

Wielu rodziców bez zastanowienia płaci co roku składkę NNW w szkole. Zapytani o więcej szczegółów może wymienią co najwyżej sumę ubezpieczenia. Nie znają warunków polisy, nie wiedzą jak właściwie wygląda procedura postępowania w razie wypadku. Nie wiedzą za co płacą. Postanowiliśmy zebrać pokrótce najważniejsze informacje na ten temat.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to ochrona na wypadek zajścia nieszczęśliwego wypadku z udziałem ubezpieczonego (w tym wypadku: dziecka). Od czego można się ubezpieczyć w ramach tej polisy:
  • Urazy doznane w związku z nieszczęśliwym wypadkiem np. złamania kończyn, urazy głowy i inne.
  • Śmierć w związku z nieszczęśliwym wypadkiem.
  • Odmrożenia, oparzenia, urazy narządów wewnętrznych – są to sytuacje często nieobjęte w podstawowej wersji ochrony.
  • Udar mózgu, zawał serca – dodatkowe w szerszych zakresach ochrony ubezpieczeniowej.

Mając kompleksową polisę NNW możesz liczyć na:
  • Świadczenie za uszczerbek na zdrowiu.
  • Zwrot kosztów leczenia.
  • Zasiłek dzienny w związku z czasową niezdolnością do nauki.
  • Pokrycie kosztów wypożyczenia lub zakupu protez, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Czy muszę wykupić ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe. Szkoła może zapisać w swoim statucie wymóg posiadania NNW przez uczniów, ale dyrekcja nie może żądać zawarcia umowy w ramach dostępnego w szkole programu. Rodzicom przysługuje w tym zakresie pełna dowolność. Polisa NNW może być wymagana przez szkołę np. w przypadku wycieczki szkolnej.

Kupić czy nie kupić polisy NNW w z oferty proponowanej w szkole?

Ubezpieczenie szkolne na rankomat.pl tam porównasz w 3 minuty najlepsze polisy NNW bez wychodzenia z domu. Placówka edukacyjna z racji m. in. dużej ilości ubezpieczonych uczniów, otrzymuje niską wysokość składki. Problem w tym, że zwykle oznacza to także niskie sumy ubezpieczenia oraz wąski zakres ochrony. Czy to źle? Owszem. Polisa NNW jest wartościowa tylko wtedy, gdy odpowiedni nas chroni. Możesz być niemile zaskoczony, gdy po przeczytaniu na temat szerokiego wachlarza ochrony NNW, wykupisz polisę ze szkolnej oferty, która nie zagwarantuje nawet połowy ochrony na którą liczyłeś. Oczywiście, szkoły negocjują rozmaite oferty, dlatego zawsze warto się im przyjrzeć, bo mogą okazać się dla ciebie wystarczająco korzystne.

Jaką sumę ubezpieczenia wybrać?

Jak najwyższą. Im wyższe suma ubezpieczenia, tym wyższe świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku. Oto przykład: Rodzice wykupili dla dziecka NNW z najniższą sumą ubezpieczenia wynoszącą 10 000 zł. Na zajęciach wychowania fizycznego doszło do nieszczęśliwego wypadku – dziecko doznało złamało nogę. Odszkodowanie z ubezpieczenia NNW wyniosło zaledwie 300 zł. Gdyby rodzice przezornie kupili polisę z wysoką sumą ubezpieczenia i szerokim zakresem ochrony, mogliby otrzymać duże wyższe świadczenia np. przy sumie ubezpieczenia 50 000 zł – 1500 zł.

Ważne jest, aby nie godzić się na pierwsze lepsze warunki, ale dokonać świadomego wyboru. Gdy warunki ubezpieczenia oferowane przez szkołę wydają ci się wystarczająco dobre, nie ma powodu by go nie kupować. Jeśli jest inaczej, lepiej samemu znaleźć lepszą polisę (zajrzyj do naszej zakładki: Ubezpieczenia NNW). Zadbaj o ochronę dla swojego dziecka. Jego zdrowie jest bezcenne, ale koszty leczenia i rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku są jak najbardziej policzalne!  

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Joanna Kubica
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pakiet Rodzinny - umowa ubezpieczenia zawierana na rzecz ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.