X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kompleksowe ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - PTU OPTIMA

2010-04-16 08:16 piątek
1 kwietnia b.r. Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń wprowadziło na rynek nowe, kompleksowe ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków pod nazwą PTU Optima. Ubezpieczenie zawiera dziewięć dodatkowych klauzul, a dzięki modułowej konstrukcji klient może dowolnie konfigurować polisę NNW, w zależności od aktualnych potrzeb i preferencji.

Ubezpieczenie NNW PTU OPTIMA skierowane jest zarówno do osób zamieszkałych na stałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (RP), jak i cudzoziemców. Może być zawarte przez osoby fizyczne, osoby prawne lub inne jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje państwa całego świata. W przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zakres obejmuje cały świat, z wyłączeniem USA i Kanady oraz ich terytoriów zależnych.

OPTIMA obejmuje pięć podstawowych świadczeń z tytułu: trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci ubezpieczonego, zwrotu udokumentowanych kosztów nabycia środków pomocniczych, zwrotu udokumentowanych kosztów przysposobienia zawodowego inwalidów, zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. W związku z modułową konstrukcją ubezpieczenia NNW,  zakres ochrony może zostać rozszerzony o dziewięć dodatkowych klauzul. Są to: koszty leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (1), zasiłek dzienny z tytułu niezdolności do pracy, nauki bądź innych czynności lub pobytu w szpitalu (2), świadczenie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy lub całkowitej niezdolności do wyczynowego uprawiania sportu (3), świadczenie z tytułu pokrycia kosztów pogrzebu ubezpieczonego (4), świadczenie z tytułu śmierci osób bliskich ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku (5), świadczenie z tytułu poważnego zachorowania lub operacji chirurgicznej (6), zadośćuczynienie za ból doznany wskutek wypadku (7) ,koszty poszukiwań i ratownictwa (8), ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej(9). Na bazie powyższych klauzul ubezpieczający może dowolnie dostosowywać zakres ochrony do swoich potrzeb, poprzez wybór jednej, dwóch lub też wszystkich dziewięciu wariantów.

Ustalona z ubezpieczającym suma ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków wynosi od 5000 zł do 100 000 zł. Wysokość składki uzależniona jest od ustalonego zakresu oraz wariantu ubezpieczenia, rodzaju wykonywanej pracy zarobkowej, wybranych świadczeń dodatkowych, sumy ubezpieczenia oraz okresu ubezpieczenia. Ochrona ubezpieczeniowa standardowo obejmuje wszelkie czynności zaliczane do amatorskiego uprawiania sportów, bez konieczności opłacania dodatkowej składki. Uprawianie sportów zimowych wiąże się z opłatą dodatkowej składki. OPTIMA adresowany jest również do osób profesjonalnie uprawiających sport.
Umowę ubezpieczenia zawiera się na okres 1 roku lub krótszy, w formie indywidualnej lub grupowej. W przypadku dużej rotacji osób ubezpieczonych istnienie możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia w formie tzw. polisy otwartej. PTU S.A. udziela ochrony ubezpieczeniowej całodobowo lub w zakresie ograniczonym np. do wykonywania czynności określonych w umowie ubezpieczenia.

Kontakt:

Rzecznik prasowy PTU S.A.
Marek Maciaś, e-mail: marek.macias@ptu.pl
tel. (22) 58 26 318, kom.0 509 000 809

Informacja prasowa PTU z dnia 15.04.2010 r.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba obłożna - stan chorobowy trwający dłużej niż ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.