X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie dla studenta

2010-09-23 09:17 czwartek
Zacznijmy od tego, że przeciętny student nie ma żadnego przymusu ubezpieczenia się. Jako osoba ucząca się, do 26 roku życia podlega pod ubezpieczenie społeczne rodziców. Na tej podstawie może korzystać ze świadczeń zdrowotnych - porad lekarskich, leczenia ambulatoryjnego, itp. Sytuacja zmienia się po ukończeniu przez studenta 26 roku życia – wtedy trzeba we własnym zakresie opłacać składki za ubezpieczenie społeczne. Jeżeli student pracuje, składki opłaci pracodawca. Za niepracującego studenta może to robić uczelnia, ale trzeba złożyć indywidualny wniosek (czytaj więcej).

Student powinien się ubezpieczyć od wypadku

To, o co powinien się zatroszczyć student we własnym interesie, to ubezpieczenie NNW. Jest to ubezpieczenie gwarantujące wypłatę odszkodowania w razie wypadku, a właśnie do wypadków, skutkujących mniejszym lub większym uszczerbkiem na zdrowiu, dochodzi w życiu najczęściej.

Ryzykowne sporty

Osoby w wieku od 20 do 25 lat mają największą skłonność do ryzyka. Student jest narażony przede wszystkim na wypadki podczas uprawiania sportu - jazdy na nartach i snowboardzie, pływania na różnego rodzaju wodnym sprzęcie, wspinaczki, itd. Z dużym przwdopodobieństwem mogę przytrafić mu się kontuzje, skręcenia czy złamania.

Ile dostanę z NNW po wypadku?

Wysokość odszkodowania z polisy zależy od dwóch czynników: procentowego uszczerbku na zdrowiu oraz sumy ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia jest określana przez ubezpieczającego lub ustalana z góry. O uszczerbku na zdrowiu orzeka komisja lekarska wg rankingubezpieczennazycie.pl po zakończeniu leczenia.

Najczęściej za każdy procent uszczerbku należy się taki sam procent sumy ubezpieczenia. Na przykład, jeżeli suma ubezpieczenia jest określona na 20 tys. złotych, a złamany palec zostanie zakwalifikowany jako 3% trwałego uszczerbku na zdrowiu, od ubezpieczyciela dostaniemy 600 złotych.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • NWW
    2016-10-30 17:37 niedziela ~marek | [+] odpowiedz
    Sam jestem studentem i na uczelni mam ofertę za 40 lub 50zł. W internecie znalazłem ofertę ubezpieczenia nww dla studentów mojeu.pl . Jakby była taka oferta na mojej uczelni na pewno bym skorzystał bo... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Stałe elementy mieszkania - W ubezpieczeniach mieszkaniowych elementy zamontowane ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.