X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne - co wybrać?

2019-09-18 15:50 środa
nationale nnw

W dżungli obowiązków rodzinnych przynajmniej raz w roku pojawia się temat ubezpieczenia dziecka – zazwyczaj ten moment przypada we wrześniu, kiedy wysyłasz dziecko do szkoły. Są dwa sposoby, aby ubezpieczyć dziecko, a co ciekawe – nie wykluczają się wzajemnie. Poznaj, czym się różnią i jakie mają zastosowanie w praktyce.

Tradycyjne już ubezpieczenie szkolne ma za zadanie wspierać bezpieczeństwo dzieci. Stanowi rodzaj ubezpieczenia grupowego i chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków związanych z uszkodzeniem ciała. W praktyce oznacza to głównie skręcenia, złamania itp. Nie trudno się domyśleć, że szkoła pełna jest aktywnych młodych ludzi w różnym wieku. To miejsce, gdzie nietrudno o wypadek typu skręcona kostka czy wybity ząb. Takie ubezpieczenie to podstawowy sposób na ochronę naszego dziecka w okresie, kiedy uczęszcza do szkoły.
 

Gdzie i przez jaki okres działa takie ubezpieczenie?

W ubezpieczeniach szkolnych ochrona obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, które przydarzyły się dzieciom zarówno w szkole, jak i poza nią, ale tylko na terytorium Polski. Ubezpieczenia szkolne zwykle są ważne w okresie roku szkolnego, co oznacza, że nie działają w czasie wakacji, a jedynie w zwyczajowym okresie nauki.
 

Jakich wypłat mogę się spodziewać?

Widniejąca w umowie sumy ubezpieczenia – np. 10 000 nie oznacza kwoty odszkodowania za każde zdarzenie, np. złamanie. W praktyce, w przypadku wystąpienia większości urazów, dziecko otrzyma – w zależności od tego, co mu się stało – kilka lub kilkanaście procent ze wskazanej na polisie kwoty. 
 

Czym jest ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków, w skrócie NNW?

To ubezpieczenie, które przede wszystkim ma za zadanie pomóc dziecku w szybszym powrocie do zdrowia. To, jaki ma zakres, zależy od ubezpieczyciela i zakresu proponowanej ochrony. Ubezpieczenia NNW pozwalają dopasować ochronę do indywidualnych potrzeb. Do wyboru masz ubezpieczenie dziecka w ramach umowy dodatkowej do polisy nażycie oraz ubezpieczenie dziecka online w formie niezależnej umowy.

W ramach ochrony w formie umowy dodatkowej oprócz wsparcia finansowego za konkretne zdarzenie, otrzymujesz dodatkowo gratis pakiet assistance, w ramach którego ubezpieczyciel zapewnia organizację i pokrycie kosztów: opieki domowej i pielęgniarskiej, transportu do i z placówki medycznej, procesu rehabilitacyjnego, transportu i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego korepetycji w razie przedłużającego się okresu powrotu do zdrowia po wypadku, zajęć z prywatnym rehabilitantem lub trenerem po wypadku (w przypadku tego ostatniego – tylko organizację).

Jeżeli interesuje Cię tylko ubezpieczenie dziecka (bez polisy na życie) idealnym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie dziecka online.

Największymi zaletami tego produktu jest prosty zakup online oraz stałe kwoty za konkretne zdarzenia. Ubezpieczenie to możesz także rozszerzyć o pakiety dodatkowe zapewniające m.in. opiekę po wypadku (np. rehabilitacja, korepetycje czy dostarczenie leków) oraz opiekę medyczną.


Gdzie i przez jaki okres działa takie ubezpieczenie?

Co niezwykle ważne, takie ubezpieczenia działa nie tylko w szkole, ale również poza nią – także za granicą. Bez względu na to, czy dziecko biega po podwórku, uprawia jakiś sport czy jest na wakacjach – stale objęte jest ochroną. Tak! I to 24 godziny na dobę! Można je wykupić w dowolnym momencie – a nie jak ubezpieczenie szkole – tylko we wrześniu. W przypadku wyboru ochrony w formie umowy dodatkowej trwa ona pięć lat lub krócej – do ukończenia przez dziecka 18. roku życia, a w przypadku niezależnego ubezpieczenia online jeden rok.  
 

Jakich wypłat mogę się spodziewać?

To, jaką wypłatę za dane zdarzenie otrzymasz, zależy od wybranej oferty. W przypadku ubezpieczenie będącego dodatkiem do polisy na życie nie obowiązują stałe kwoty, a wypłaca się odpowiedni procent sumy ubezpieczenia – w zależność od rodzaju zdarzenia. W przypadku ubezpieczenia dziecka online, kwoty wypłat za poszczególne zdarzenie są z góry określone. To oznacza, że dokładnie wiesz, ile otrzymasz za złamanie, skręcenie czy np. oparzenie. Dzięki temu z góry wiesz, jakiego wsparcia możesz się spodziewać i na jakie konkretnie wypłaty możesz liczyć. 
 

Co jeszcze daje takie ubezpieczenie?

Oprócz wspomnianych kwestii ubezpieczyciele oferują w przypadku niektórych produktów brak limitów w wystąpieniach zdarzeń w czasie okresu ważności takiej polisy. Dotyczy to ubezpieczenia dziecka online, niebędącej umową dodatkową do polisy na życie. To oznacza nic innego, jak to, że za każde zdarzenie, które obejmuje wybrana przez Ciebie ochrona, otrzymasz konkretną wypłatę bez względu na to, ile razy się coś stanie. W przypadku umów dodatkowych ten limit istnieje i wynosi na przykład 150% całkowitej sumy ubezpieczenia, którą w przypadku tego rozwiązania sam określasz.

Co niezwykle ważne w przypadku ubezpieczeń niezależnych, niebędących umowami dodatkowymi, wypłata następuje za sam udokumentowany fakt zdarzenia – np. na podstawie dokumentów z SOR-u, gdzie dziecko zostaje opatrzone. Zwykle na taką wypłatę nie trzeba czekać aż leczenie się zakończy – to zdecydowanie jedna z największych zalet takiego ubezpieczenia.
 

Jak wygląda opłacanie składek takich ubezpieczeń?

W przypadku ochrony w formie umowy dodatkowej, składkę opłaca się regularnie przez cały okres trwania polisy, a w przypadku ubezpieczenia dziecka online jest ona jednorazowa i opłacana raz w roku.
 

Ubezpieczenie przedszkolaka - co obejmuje i jak je kupić?


Szukasz ubezpieczenia dla przedszkolaka? W większości towarzyszeń ubezpieczeniowych odpowiednią polisę wykupisz bez wychodzenia z domu. Więcej o ubezpieczeniu przedszkolaka dowiesz się w tym artykule https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-przedszkolaka/164.html

 

Czas na podsumowanie

Warto pamiętać, że ubezpieczenie szkolne i ubezpieczenie NNW nie wykluczają się, a zwiększają liczbę świadczeń. Co za tym idzie – jeśli dojdzie do wypadku – odszkodowania się kumulują. Jeżeli chcesz zdecydować się tylko na jedno z ubezpieczeń, to bez wątpienia warto wybrać NNW, które – jako rozwiązanie kompleksowe – w zupełności wystarczy.

 
Jednak bez względu na to, czy wybiera się spośród ofert grupowych ubezpieczeń szkolnych, będąc np. członkiem rady rodziców, czy poszukuje się dla swojego dziecka indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, warto dokładnie zapoznać się z warunkami polisy, czyli uważnie przeczytać dokument zwany Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Pozwoli to uniknąć zaskoczenia i niemiłego rozczarowania, gdy coś przydarzy, a ubezpieczyciel w tym nie pomoże. 
 
I jeszcze jedno – wyboru ubezpieczenia dokonajmy na spokojnie i świadomie, mając na względzie zminimalizowanie skutków nieprzewidzianych i przykrych sytuacji, które nie muszą, ale mogą się wydarzyć dziecku w każdej chwili.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Limit Odpowiedzialności - górna granica odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.