X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

ABC wyjazdu na Mundial do Brazylii

2014-05-19 14:53 poniedziałek
Chociaż reprezentacja Polski w piłce nożnej nie awansowała na zbliżający się mundial w Brazylii (12.06 – 13.07), to jednak ilość atrakcji oferowanych przez ten kraj powoduje, że Polska będzie tam reprezentowana, przez licznych kibiców i turystów.

Organizatorzy spodziewają się ponad 600 000 zagranicznych turystów. Ilu będzie Polaków – nie wiadomo, Ministerstwo Sportu i Turystyki w swoich statystykach takich danych dotyczących Brazylii nie ujmuje (ogółem w 2013 roku odnotowano 5,5 mln wyjazdów zagranicznych), ale z pewnością Polaków będzie tam więcej niż rok temu. Lecąc do kraju kawy, warto sprawdzić, na co trzeba uważać. Mondial Assistance przygotował poradnik dla wybierających się do Brazylii.

Jak dotrzeć?
Bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski nie ma, najlepiej zaplanować podróż z przesiadką w Londynie, Frankfurcie, Madrycie lub Lizbonie. Taka podróż potrwa 15 - 25 godzin (w zależności od czasu oczekiwania na przesiadkę). Brazylia ma kilkanaście międzynarodowych lotnisk, największa ilość połączeń z Europy jest dostępna do Brasilii (lotnisko Presidente Juscelino Kubitschek, kod BSB), Rio de Janeiro (lotnisko Galeáo, kod GIG) i São Paulo (lotnisko Guarulhos, kod GRU). W każdym z tych miast odbędą się mecze mundialu.

Gdzie się zatrzymać?
Dla turystów przybywających na mistrzostwa przygotowano tysiące dodatkowych miejsc noclegowych. Oprócz tradycyjnych hoteli, hosteli i pól kempingowych w Brazylii dostępne są też tzw. Pousadas, podobne do hoteli, ale prowadzone przez rodziny, oferujące przyzwoite ceny i nieco skromniejszy wystrój. Inna propozycja to Jungle lodges dająca możliwość bliższego kontaktu z tamtejszym środowiskiem naturalnym. Szczególnie duża ich ilość jest w amazońskim Manauns, gdzie swoje mecze będą rozgrywać m.in. USA i Portugalia. Jeszcze jedną opcją noclegu jest tzw. Couchsurfing, czyli nocleg u członków społeczności poznającej się w Internecie i użyczającej bezpłatnie swoich własnych mieszkań. Możliwości takiego noclegu trzeba szukać na stronie https://www.couchsurfing.org/.

Jak dbać o zdrowie?
Warto zwrócić uwagę na wskazówki związane ze zdrowiem, koszty leczenia w Brazylii mogą być astronomiczne, a zmiana klimatu i pożywienia mogą być dla naszego organizmu niebezpieczne. Największe zagrożenia to woda, jedzenie i ugryzienia owadów. Wirusy, bakterie czy pasożyty mogą do naszego organizmu dostać się po prostu przez zanieczyszczone ręce. Mogą spowodować problemy żołądkowe, gorączkę, nudności, biegunkę czy wymioty. Przedłużające się, mogą prowadzić do odwodnienia i być naprawdę niebezpieczne.

Groźną chorobą, która może występować w Brazylii (szczególnie w Amazonii) jest malaria. Każdy wyjeżdżający w ten rejon świata powinien zaopatrzyć się w odpowiednie środki przeciwdziałające. W południowo-wschodniej części kraju (np. w Sao Paulo) spotyka się też gorączkę Denga. Obydwie choroby są przenoszone przez komary, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia warto zaopatrzyć się w środki odstraszające owady, nosić odzież z długimi rękawami i unikać miejsc ze stojącą wodą.
Przed wyjazdem konieczne jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Jest ważne przez 10 lat, należy je wykonać co najmniej na 10 dni przed wylotem. Aktualne muszą też być szczepienia przeciwko dyfterytowi, polio i tężcowi. Rekomendowane jest szczepienie na tyfus i żółtaczkę typu A i B.

A co, jeśli konieczna będzie hospitalizacja?
Leczenie szpitalne w Brazylii jest bardzo drogie. Żeby uniknąć takich kosztów warto sprawdzić, czy któraś z naszych kart kredytowych nie posiada dodatku w postaci ubezpieczenia kosztów leczenia obejmującego Brazylię. Jeśli nie, warto rozważyć zakup takiego ubezpieczenia. Jego koszt to od około 5-6 złotych za dzień pobytu (www. elvia.pl). Jeśli korzystamy z oferty biura podróży ubezpieczenie prawdopodobnie dodawane jest do wykupionego pobytu, ale warto sprawdzić co dokładnie zawiera i na jakie kwoty opiewa.

- Najważniejsze, żeby nasza polisa obejmowała koszty leczenia w Brazylii, najlepiej do kwoty kilkudziesięciu tysięcy euro. To wystarczy na ewentualny kilkudniowy pobyt w szpitalu i konieczne badania. Oprócz tego taka polisa gwarantuje zwrot kosztów za leki, transport medyczny czy powrót do kraju jeśli np. po złamaniu nogi konieczne będą szczególne (w pozycji leżącej) warunki transportu. Wyższe opcje takich polis mogą też zawierać np. pomoc finansową czy pomoc prawną. Przydatne może też być ubezpieczenie NNW – mówi Piotr Ruszowski dyrektor sprzedaży i marketingu Mondial Assistance właściciela sklepu Elvia.pl.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo?
Niestety Brazylia to kraj z wysokim współczynnikiem przestępczości. Także ilość wypadków drogowych jest tam bardzo wysoka. Wzmożone siły policyjne podczas mistrzostw nie gwarantują, że nic nam się nie stanie, warto więc zachować specjalne środki ostrożności.

Numery Alarmowe w Brazylii to 192 (ambulans) i 193 (drogowa straż pożarna). Warto mieć też pod ręką numer assistance.

W razie kłopotów pomocy może udzielić polska ambasada:
http://www.brasilia.msz.gov.pl/pl/
Tel. alarmowy +55 61 8143-1200
https://twitter.com/PLnoBrasil
https://www.facebook.com/PLnoBrasil

W Kurytybie znajduje się też Konsulat Generalny RP. Mecze będą tam rozgrywać m.in. Hiszpania, Australia czy Rosja.
www.kurytyba.msz.gov.pl
(+55 41) 9953-6670

Oficjalna strona mistrzostw:
http://www.fifa.com/worldcup/ 


Źródło: Mondial Assistance
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Osoba trzecia - każda osoba (fizyczna lub prawna) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź