X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Czy wyjeżdżając na narty muszę kupić ubezpieczenie od uprawiania sportów?

2022-01-31 12:57 poniedziałek
ubezpieczenie od uprawianie sportów zimowych
Wyjeżdżając za granicę kupujesz ubezpieczenie turystyczne, tak na wszelki wypadek, gdyby „coś” nieprzewidzianego zdarzyło się podczas wyjazdu. Zakup polisy upewnia Cię w przekonaniu, że jeśli to „coś” nastąpi, bez problemu otrzymasz odszkodowanie. Tak niestety nie zawsze jest i w większości przypadków niewpłacenie świadczeń następuje z winy ubezpieczonych.

Podstawowym warunkiem zawarcia polisy jest zapoznanie się z bardzo ważnym dokumentem, jakim są Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). To tam znajdują się szczegółowe zakresy ubezpieczenia, limity, ograniczenia i zasady postępowania. Właśnie tam też znajdziesz informacje w jakiej sytuacji jesteś chroniony. Zwróć uwagę, że najprostszy wariant polisy nie obejmuje wielu ryzyk, a już z pewnością tych związanych z uprawianiem sportów.

kup polisę


Sporty zimowe na stoku a ubezpieczenie

Decydując się na uprawianie sportów zimowych, które jest coraz popularniejsze w trakcie zimowych podróży, musisz pamiętać, aby Twoja polisa zawierała odpowiednie ryzyko. Wybierając ubezpieczenie przez porównywarkę masz do wyboru kilka opcji, m.in. to czy zamierzasz uprawiać sporty i w jaki sposób. Aby ochrona obowiązywała również na stoku, musisz wybrać właściwą dla Ciebie opcję. Do wyboru masz:
 1. Amatorskie uprawianie sportów
 2. Uprawianie sportów wysokiego ryzyka
 3. Ekstremalne uprawianie sportów
 4. Wyczynowe uprawianie sportów

Amatorska jazda na nartach/desce

Pierwszy rodzaj ryzyka dotyczy w szczególności początkujących narciarzy/snowboardzistów lub osób, które uprawiają sport rekreacyjnie. Co to oznacza? Chodzi o wypoczynek połączony z rekreacją i amatorskim uprawianiem sportów, mający na celu doskonalenie sprawności oraz wydolności zdrowia. Sporty te są uprawiane na oznaczonych trasach i szlakach. W poszczególnych towarzystwach ten rodzaj aktywności może być nazwany jako sporty rekreacyjne, amatorskie lub zimowe (Signal Iduna).

    Sprawdź ceny polis narciarskich!

Sporty wysokiego ryzyka na stoku

Standardowe narciarstwo lub snowboard mogą być zaliczane albo do sportów amatorskich, albo do sportów zwiększonego ryzyka. Przed zawarciem polisy, sprawdź w OWU dokładną definicję. Za sporty podwyższonego ryzyka uznaje się uprawianie aktywności dla osiągnięcia maksymalnych wrażeń i wiążące się z wyższym ryzykiem upadku.

Ekstremalnie na stoku

Ekstremalne uprawianie sportów dotyczy dyscyplin sportowych, których bezpieczne uprawianie sportów wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka. Właśnie do tej kategorii zalicza się m.in. jazdę poza trasami, jazdę po muldach, skoki narciarskie, skoki akrobatyczne.

Uwaga! Każde z towarzystw może posiadać odrębna klasyfikację sportów. I tak np. tradycyjne narciarstwo może być klasyfikowane jako sporty amatorskie lub wysokiego ryzyka, natomiast jazda poza trasami to sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Zawsze przed zakupem polisy sprawdź w OWU czy ochrona, którą wybrałeś mieści się w zakresie Twojej polisy.

Wyczynowe uprawianie sportów

Ostatni rodzaj aktywności dotyczy w szczególności osób zawodowo zajmujących się sportem. Szczegółowa definicja określa wyczynowe uprawianie sportów jako uprawianie dyscyplin polegające na regularnym uczestnictwie w treningach, udziale w zawodach, imprezach sportowych, obozach kondycyjnych i szkoleniowych w celu uzyskania maksymalnych wyników sportowych na drodze współzawodnictwa.

Wybór odpowiedniego ryzyka w polisie

Jeżeli przy zakupie ubezpieczenia nie zaznaczysz opcji uprawiania sportów o określonym ryzyku, w razie wypadku będącego przyczyną właśnie aktywności fizycznej, towarzystwo może odmówić Ci wypłaty odszkodowania. Cena polisy będzie wprawdzie wyższa, jednak adekwatna do ochrony, którą Ci zapewnia.

Przeczytaj: Ubezpieczenie turystyczne od koronawirusa (COVID-19)

Wybierz najlepszą ochronę

 

Pamiętaj, że wybierając opcję sportów ekstremalnych, ochrona obowiązuje w trakcie uprawiania dyscyplin ekstremalnych oraz wszystkich mniej ryzykownych wymienionych w OWU. Tak więc, poza sportami ekstremalnymi obowiązywać będzie również w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka oraz amatorskich.

Julietta Pawlak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2023-11-14 16:47 wtorek ~carlos | [+] odpowiedz
  Cześć przyjaciele, chcę tylko polecić wam dobrą firmę pożyczkową, w której otrzymałem pożyczkę w wysokości 270 000,00 euro za pośrednictwem ich e-maila, kiedy szukałem pożyczki na opłacenie rachunków ... czytaj dalej »
 • 2020-01-24 16:46 piątek ~ELIZABETH WALTER | [+] odpowiedz
  GRUPA LENDING-TREE GROUP INC Czy pozwoliłeś sobie na uzyskanie pożyczek Pożyczka na spłatę długu? Pożyczka na rozpoczęcie działalności, którą chcesz prowadzić? Pożyczka na cele edukacyjne? ... czytaj dalej »
 • 2017-12-04 11:03 poniedziałek ~Sylwester Kaźmierski | [+] odpowiedz
  Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wy... czytaj dalej »
 • 2017-10-03 12:08 wtorek ~Luna | [+] odpowiedz
  nawet nie wiedziałam o takim ubezpieczeniu. Człowiek się uczy całe życie.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gwarantowany Okres Płatności - umowa zawierana z towarzystwem emerytalnym. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź