X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

EKUZ – dla kogo i po co?

2013-01-21 14:39 poniedziałek
EKUZ - Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
Wybierając się na zagraniczny wyjazd zazwyczaj zakładamy, że nasz pobyt będzie przebiegał harmonijnie i bez niezaplanowanych, przykrych w skutkach wydarzeń.

Niestety wszystkiego przewidzieć nie możemy, więc najrozsądniej jest po prostu się ubezpieczyć. Polisa nie obejmuje wprawdzie skutków wszystkich zdarzeń, ale na pewno „zadziała”, jeśli w czasie pobytu za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku lub zachorowania.

Oczywiście nawet w obcym kraju, nawet nieubezpieczonym udzielona zostanie niezbędna pomoc medyczna, ale bez odpowiedniego ubezpieczenia liczyć się będziemy musieli z niemałymi wydatkami.

Wyrobienie przed wyjazdem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) może być dobrą receptą na ewentualne troski związane z kosztami zagranicznego leczenia.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Gdzie i komu może się przydać EKUZ

EKUZ zapewnia możliwość korzystania ze świadczeń zdrowotnych we wszystkich krajach należących do UE, a także w Islandii, Norwegii, Liechtensteinie i Szwajcarii. Tak jak w Polsce nasze uprawnienia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych weryfikowane są za pośrednictwem elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców, tak za granicą jesteśmy zobowiązani do przedstawienia dokumentu potwierdzającego nasze ubezpieczenie.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego obowiązuje od 1 stycznia 2006 roku, kiedy zastąpiła druk E111. Karta wydawana jest planującym czasowy pobyt w kraju członkowskim UE, a także wspomnianych już Islandii, Norwegii, Liechtensteinie lub Szwajcarii w celu np.:
  • turystycznym,
  • odwiedzenia rodziny lub znajomych,
  • odbycia podróży służbowej,
  • podjęcia nauki,
  • wykonywania pracy po oddelegowaniu przez polskiego pracodawcę.
Wydanie EKUZ następuje na podstawie wzmaganego przez Fundusz wniosku złożonego w wojewódzkim oddziale NFZ, odpowiednim ze względu na miejsce zamieszkania wnioskującego.

Jeśli wniosek składamy osobiście zazwyczaj mamy również możliwość odebrania Karty „od ręki”. Oczywiście możemy także przesłać wniosek pocztą, wówczas powinniśmy w nim oznaczyć sposób odbioru Karty: osobiście, za pośrednictwem osoby upoważnionej (wówczas niezbędne będzie załączenie upoważnienie z numerem dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość) bądź pocztą na wskazany przez nas adres.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zastaw - to ograniczone prawo rzeczowe, którego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź