X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

2016-10-07 11:19 piątek
ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne
Cena ubezpieczenia turystycznego jest jedną z najczęściej  wyszukiwanych informacji w sieci. Przed wyjazdem za granicę zastanawiamy się czy polisa w ogóle jest nam potrzebna oraz jakiego rzędu jest to wydatek. Okazuje się, że podstawowe ubezpieczenie podróżne wcale nie musi dużo kosztować. Warto jednak przyjrzeć się wszystkim opcjom i dostosować ochronę do naszych potrzeb.

Odpowiedź na pytanie czy warto, jest jednoznaczna – tak. Jeżeli przyjdzie nam skorzystać z zagranicznej opieki medycznej, doznamy poważnego uszczerbku na zdrowiu czy wyrządzimy szkodę na czyimś mieniu  - wydane kilkudziesiąt złotych przed wyjazdem może ochronić nas przed dużo większymi kosztami.

Oblicz składkę ubezpieczenia

 

Co wpływa na cenę ubezpieczenia turystycznego?

Cena ubezpieczenia turystycznego może wahać się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Koszt polisy zależy od wielu czynników, które decydują o stopniu zagrożenia oraz prawdopodobieństwie, że ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić odszkodowanie. Oto najważniejsze aspekty, przesądzające o cenie polisy.
  • Docelowy kraj wyjazdu – ma to znaczenie przy ustalaniu sumy ubezpieczenia. W przypadku dalekich podróży, np. do USA czy Australii koszty ewentualnego transportu medycznego, a już z pewnością leczenia mogą być kolosalne. Dlatego właśnie należy określić jak najwyższe sumy. Wyjeżdżając przykładowo do Niemiec koszty te będą zdecydowanie niższe, dlatego możemy pozwolić sobie na niższe sumy ochronne (szczególnie, gdy posiadamy dodatkowo EKUZ).
  • Sumy ubezpieczenia – określane są dla każdego z ryzyk osobno. Im wyższa suma, tym wyższa składka nas obowiązuje. Oczywiście oznacza to również bardziej wartościową ochronę, ponieważ SU jest maksymalną kwotą, którą towarzystwo może nam wypłacić w razie zajścia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową.
  • Liczba dni objętych ochroną – towarzystwa określają stawki za każdy dzień ubezpieczenia, a więc im dłuższy pobyt za granicą planujemy, tym z wyższą składką musimy się liczyć. Znaczenie może mieć również forma ubezpieczenia – czy jest to ubezpieczenie krótko- czy długoterminowe, np. roczne.
  • Wiek i stan zdrowia ubezpieczonych – ubezpieczyciele stosują system zniżek i zwyżek dla odpowiednich grup osób. Zazwyczaj na tańszą polisę mogą liczyć osoby do 25 roku życia. Ci, którzy przekroczyli 65 rok życia są zobowiązani natomiast do opłacenia wyższej składki. To samo dotyczy osób, które chorują przewlekle.
  • Liczba osób objętych ochroną – składka ubezpieczenia określana jest dla każdego ubezpieczonego osobno, a cena polisy równa się sumie kosztów na każdą osobę. Niektóre towarzystwa stosują system zniżek przy zakupie ubezpieczenia grupowego, które obejmuje przykładowo 10 osób.
  • Cel wyjazdu – w zależności od tego co zamierzamy robić podczas wyjazdu, ubezpieczyciel również określi stopień ryzyka. Najtańsze są polisy dla osób preferujących wypoczynek. Zwiększenie ryzyka oraz ceny, niesie za sobą wyjazd do pracy (szczególnie fizycznej) oraz zamiar uprawiania sportów (czym bardziej ryzykowne, tym wyższa opłata).
  • Zakres ubezpieczenia – podstawowa polisa zawsze zawierać będzie ubezpieczenie kosztów leczenia oraz pomoc assistance. Każda dodatkowa opcja może zwiększyć cenę polisy, ale jednocześnie może zapewnić nam kompleksową ochronę na czas wyjazdu.
  • Pozostałe informacje – każde z towarzystw może określać dodatkowe czynniki decydujące o wysokości ceny. Z pewnością ze sporą zwyżką muszą liczyć się osoby, które wybierają się do krajów zagrożonych terroryzmem lub chcące ubezpieczyć się na wypadek działań wojennych. Zagraniczni ubezpieczyciele mogą określać cenę ubezpieczenia w obcej walucie (przeważnie euro), a więc znaczenie będzie miał również kurs euro obowiązujący w danym dniu (lub dniu poprzedzającym zakup).

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Na podstawie powyższych informacji towarzystwa określają ceny swoich polis i, między innymi, w ten sposób konkurują na rynku. Sprawdzając oferty w porównywarce ubezpieczeń turystycznych zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę i na tej podstawie podejmujemy decyzję o zakupie. Ile więc kosztuje polisa turystyczna? Poniżej przedstawiamy zestawienie cen polis dla jednej osoby oraz trzyosobowej rodziny (rodzice + dziecko) na okres 1 tygodnia i jednego miesiąca, uwzględniając NNW, OC oraz wyważoną ochronę, obejmującą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia w wysokości 40 000 – 50 000 €. Ubezpieczeni wybierają się do jednego z europejskich krajów.

Towarzystwo Szczegóły polisy
1 osoba/
tydzień
1 osoba/
miesiąc
Rodzina/
tydzień
Rodzina/
Miesiąc
Allianz
KL: 100 000 zł
NNW: 20 000 zł
OC: 50 000 zł
40,60 zł 179,80 zł 159,18 zł 704,94 zł
Generali
KL: 200 000 zł
NNW: 30 000 zł
OC: 200 000 zł
46 zł 203 zł 128 zł 569 zł
AXA
KL: 50 000 €
NNW: 4 000 €
OC: 50 000 €
54,20 zł 240.02 zł 132,48 zł 586,71 zł
Europa
KL: 40 000 €
NNW: 5 000 €
OC: 100 000 €
54,20 zł 240,02 zł 151,75 zł 672,05 zł
Signal Iduna
KL: 50 000 €
NNW: 30 000 zł
OC: 60 000 €
59,94 zł 264,59 zł 167,84 zł 740,85 zł
Warta
KL: 160 000 zł
NNW: 30 000 zł
OC: 200 000 zł
66 zł 289 zł 141 zł 614 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w porównywarce polisaturystyczna.pl z dnia 06.10.2016


Cena ubezpieczenia przypadająca na jedną osobę wcale nie musi być sporym wydatkiem. Przeanalizujmy, które z rozszerzeń może być dla nas przydatne oraz w zależności od celu wyjazdu, jakich sum ubezpieczenia potrzebujemy. Jeżeli mamy zamiar uprawiać sporty zwiększonego ryzyka, konieczne będzie zwiększenie ochrony ubezpieczeniowej.

Dopasuj ubezpieczenie na wyjazd

 

Wybierając się do europejskiego kraju pamiętajmy o wyrobieniu EKUZ, ale zwróćmy uwagę też na to, że nawet ją posiadając, będziemy musieli liczyć się z częściowymi opłatami. Przykładowo korzystając z podstawowej porady lekarskiej w Niemczech, będziemy musieli dopłacić 10 €, czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje polisa na tygodniowy wyjazd. Warto również dodać, że indywidualne ubezpieczenie posiada znacznie szerszy zakres oraz pozwala na korzystanie z większej ilości placówek medycznych – zarówno tych publicznych, jak i prywatnych.

Julietta Maciejak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Społeczne ubezpieczenie - ubezpieczenia prowadzone przez publiczne zakłady ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź