X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Jesienne wycieczki na topie. Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

2017-10-26 08:14 czwartek
ubezpieczenie bagażu

Jesień to doskonały czas na podróżowanie po Europie. Pamiętaj, by dobrze przygotować się do takiego wyjazdu i zabrać ze sobą ubezpieczenie turystyczne. O tym, dokąd pojechać i jak taką polisę wybrać dziś powiemy kilka słów.


Jesień na dobre rozgościła się nie tylko w kalendarzu, ale też za oknami. Warto docenić tę porę roku, nie tylko w Polsce. Spadające z drzew liście, góry w pięknej scenerii, zabytki smagane wiatrem, stolice europejskie rozpływające się w strugach deszczu…

Gdzie pojechać jesienią? Najlepsze miejsca na październikowe wyjazdy

           Nic nie zachwyca jesienią tak jak góry - warto więc wybrać się do słowackiej części Tatr, Czeskiego Raju, rumuńskiej Transylwanii czy do austriackich Alp.  Wieloma barwami i zapachem dojrzałych winogron kusi włoska Toskania.


W jesiennej scenerii niezwykle pięknie wyglądają średniowieczne zamki rozrzucone po całej Bawarii. Także znane i lubiane europejskiej stolice – Londyn, Paryż, Praga, Budapeszt, Wiedeń czy Rzym idealnie sprawdzą się jako cel jesiennych wycieczek.


Miłośnicy nieco cieplejszych kierunków powinni wybrać się na Maltę, Cypr lub Wyspy Kanaryjskie. Znajdujący się na drugim froncie fani zimowych klimatów mogą już szusować – w niektórych alpejskich kurortach sezon rusza już w połowie października.

EKUZ a ubezpieczenie turystyczne – tylko w duecie

           Każdy, absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie wśród naszych jesiennych propozycji. Skoro więc mamy kierunek i cel podróży, to czas zadbać o jej odpowiednie przygotowanie. Nie można zapomnieć o zapewnieniu sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa na czas wyjazdu. Na terenie Europy możemy skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, ale warto pamiętać, że nie refunduje ona wszystkich usług medycznych, a jedynie te najbardziej podstawowe. Więcej dowiesz się o EKUZ z wakacyjnapolisa.pl – sprawdź, za co musisz zapłacić z własnej kieszeni, a co pokryje karta.

EKUZ to nie wszystko, wybierz ubezpieczenie turystyczne

           Lepiej nie polegać tylko na EKUZ-ie i własnej kieszeni. Pełną ochronę przed finansowymi konsekwencjami problemów ze zdrowiem i nieszczęśliwych wypadków zapewni ubezpieczenie turystyczne. Warto je dopasować pod kątem swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji – wówczas mamy pewność, że polisa zagwarantuje 100% ochronę na czas podróży.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

           Każda polisa powinna składać się z kilku niezbędnych elementów. Najważniejsze są koszty leczenia, które pokrywają wszystkie opłaty medyczne i okołomedyczne poniesione w czasie podróży. Każdy sam wybiera sumę gwarantowaną takich kosztów – czyli kwotę, do której płatności pokrywać będzie ubezpieczyciel. Na terenie Europy suma ta powinna być nie mniejsza niż 20 000 euro, ale warto ją dopasować do wysokości kosztów leczenia obowiązujących w kraju, do którego się wyjeżdża.


Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować także NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewnia odszkodowanie rekompensujące straty poniesione w wyniku niefortunnych zdarzeń) oraz OC w życiu prywatnym (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, w razie spowodowania przez nas wypadku, sfinansuje ewentualne odszkodowanie osobie trzeciej).


Warto ochroną objąć swój bagaż i sprzęt sportowy – w razie kradzieży, zniszczenia bądź zgubienia naszych rzeczy możemy liczyć na rekompensatę poniesionych strat.

Rozszerzenia polisy – co to takiego?

           Są to dodatkowe elementy ubezpieczenia, których wymaga towarzystwo za dodatkową składką w konkretnie zdefiniowanych przypadkach. Np. osoby, które w czasie podróży planują uprawianie aktywności muszą sprawdzić, czy nie są one traktowane jako sporty ekstremalne bądź podwyższonego ryzyka. Jeśli tak, konieczne będzie rozszerzenie ochrony o ten właśnie dodatek.


Przy okazji, warto wspomnieć, że za granicą koszty ratownictwa, czyli akcji prowadzonych przez ratowników np. w górach, na morzu czy jeziorach są ponoszone przez samego poszkodowanego – koniecznie przyda się polisa pokrywająca i te koszy.


Ochronę ubezpieczeniową muszą rozszerzyć także osoby chorujące przewlekle (np. na cukrzycę, astmę, nadciśnienie, nowotwory itp.) – jeśli  nie będą one posiadały takiej dodatkowej składki, to ubezpieczyciel ma prawo odmówić pokrycia kosztów leczenia poniesionych na skutek pogorszenia się stanu zdrowia.

Co jeszcze można ubezpieczyć?

           Do wyboru jest wiele wariantów ubezpieczenia turystycznego. Są takie, które oprócz standardowych elementów oferują także ubezpieczenie od opóźnienia lotu, zagubienia bagażu w samolocie czy ochronę Assistance dla samochodu. W ramach Assistance ogólnego w ubezpieczeniu turystycznym można liczyć na pomoc informacyjną, prawną i finansową w razie problemów za granicą.

Cena ubezpieczenia turystycznego – porównaj i kup

           Polisa turystyczna nie jest dużym wydatkiem – nawet można powiedzieć, że nie odczujemy jej zakupu w naszym wyjazdowym budżecie. Ubezpieczenie turystyczne można znaleźć już od 2,5 zł za dzień ochrony. Warto jednak – jak już kilkakrotnie wspomnieliśmy – dopasować ochronę do swoich potrzeb, preferencji,  kierunku i długości wyjazdu, charakteru podróży czy liczby wyjeżdżających osób. Przed zakupem sprawdź ranking ubezpieczeń turystycznych i podróżnych przygotowany przez ekspertów ubezpieczeniowych.


Można to zrobić za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na wakacyjnapolisa.pl – zapoznamy się z zakresem ubezpieczenia, a także porównamy różne polisy. Każdy może wybrać tę najbardziej dopasowaną i zakupić ją online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy ją wydrukować i ruszać na jesienne wycieczki z pełną ochroną w kieszeni.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź