X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kiedy warto kupić ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu?

2014-03-25 14:06 wtorek
odwołane wakacje
Egzotyczna wycieczka wykupiona, a ty w przeddzień wyjazdu trafiasz do szpitala? Kupiłeś bilet na koncert ulubionego zespołu, opłaciłeś nocleg w hotelu, a na kilka dni przed imprezą wokalista odwołuje koncert z przyczyn losowych? Tuż przed wyjazdem na zagraniczny mecz, pracodawca cofnął twój urlop? Jak odzyskać pieniądze w takim momencie? Odpowiedź brzmi: zakupić ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu.

Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu jest bardzo przydatne, gdy planowany przez nas wyjazd z różnych przyczyn nie dojdzie do skutku. Nie zawsze otrzymasz zwrot kosztów od biura podróży, jeżeli sam zrezygnowałeś z wyjazdu. Organizator koncertu, meczu czy konferencji naukowej w razie odwołania planowanego wydarzenia powinien zwrócić wpłacone pieniądze, ale nie spodziewaj się, że hotel, w którym rezerwowałeś nocleg, wyjdzie z tego samego założenia. Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu przyda się każdemu kto wpłacił niemałą kwotę pieniędzy (a więc nie tylko skromną zaliczkę) i może najwięcej stracić w razie odwołania wycieczki.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

 

„Zwykłe” ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu pomoże tylko wybranym

Przed zakupem ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu, należy dobrze przejrzeć ofertę ubezpieczycieli i wybrać odpowiedni zakres ochrony w polisie. Bowiem ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne. Jeśli wybierzesz złe, które jak przyjdzie co do czego, w niczym ci nie pomoże, tylko niepotrzebnie zmarnujesz pieniądze. Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu w pakiecie najbardziej podstawowym, to produkt o dość wąskim zakresie ochrony.

Zakres takiej polisy ogranicza się zwykle tylko do szczególnych sytuacji losowych, w których ubezpieczyciel zwróci ci pieniądze za poniesione koszty. Do takich sytuacji należy:
  • Śmierć, nagłe zachorowanie albo nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego lub osoby bliskiej. Ważne: Ciąża oraz wszelkie jej konsekwencje np. wcześniejszy poród, wliczane są do wyjątków, w których ubezpieczyciel nie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania. Z kolei mówiąc o nieszczęśliwym wypadku czy chorobie, ubezpieczyciel ma na myśli zdarzenia wymagające nagłej hospitalizacji, a zatem złamana noga czy grypa nie będą wystarczającym powodem.
  • Szkoda w mieniu ubezpieczonego lub jego bliskich albo szkoda wynikająca z kradzieży z włamaniem albo rozboju. W tym przypadku ubezpieczyciel zwróci koszty tylko w momencie, jeśli po szkodzie musiałeś złożyć zeznania na policji, załatwić sprawy z ubezpieczycielem, u którego ubezpieczyłeś dom itd.
  • Wyznaczenie przez pracodawcę daty rozpoczęcia pracy ubezpieczonego lub osoby bliskiej na dzień rozpoczęcia lub trwania imprezy zagranicznej. Ochrona ubezpieczeniowa zadziała więc tylko w momencie, jeśli w chwili zakupu wycieczki ubezpieczony lub jego bliska osoba byli bezrobotni.
  • Zwolnienie z pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Z ochrony można skorzystać tylko pod warunkiem, że ubezpieczony był w zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Pamiętaj, że przyczyna odwołania lub wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej musi być potwierdzona odpowiednimi dokumentami na przykład:
  • dokumentacją medyczną,
  • telegramem,
  • zaświadczeniem z policji,
  • zaświadczeniem z administracji.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ankieta zdrowotna (wniosek medyczny) - kwestionariusz dotyczący aktualnego stanu zdrowia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź