X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Potrzebne ubezpieczenie na wyjazd do pracy za granicę w 2016 roku

2016-06-17 10:27 piątek
ubezpieczenie na wyjazd
Osoba opuszczająca swój rodzinny kraj w celach zarobkowych nie posiada, przynajmniej na razie, obowiązku ubezpieczenia na czas pobytu za granicą. Nie znaczy to jednak, że taka polisa będzie bezużyteczna, zwłaszcza jeśli wydawana bezpłatnie karta EKUZ nie pokryje znacznej większości usług, a pracownik będzie potrzebował skorzystać na miejscu z pomocy medycznej.
 
Ubezpieczenie na wyjazd do pracy to nic innego jak polisa turystyczna wzbogacona o dodatkowe ryzyko. To z kolei jest inaczej obliczane w zależności od charakteru wykonywanej pracy. Przy zajęciach umysłowych (praca biurowa) cena praktycznie będzie identyczna, a dla osób deklarujących zajęcia fizyczne (budowa, remonty, fabryka, praca w rolnictwie) należy wziąć pod uwagę tzw. zwyżkę, o której będzie jeszcze mowa.

 

ZESTAW WŁASNY PAKIET OCHRONNY


Zalety wynikające z ochrony

Takie ubezpieczenie ma przede wszystkim za zadanie uchronienie się przed skutkami następstw nieszczęśliwych wypadków i wysokimi kosztami leczenia poza granicami kraju, a także stawia ubezpieczonego w komfortowej sytuacji, gdy ten wyrządzi szkodę osobom trzecim (OC).
 
Szerokie spectrum zalet polisy turystycznej z rozszerzeniem o wyjazd do pracy to m.in.:
 
  • pokrycie kosztów leczenia w prywatnych i państwowych placówkach medycznych, (w tych pierwszych karta EKUZ nie jest honorowana),
  • organizacja i pokrycie kosztów leczenia (choroba i nieszczęśliwy wypadek),
  • assistance – organizacja i pokrycie kosztów związanych z przewozem z miejsca wypadku do placówki medycznej czy do Polski łącznie z transportem zwłok.
 

Co w zakresie?

Na co może liczyć ubezpieczony, który wyjeżdża do pracy za granicę? Życie nie składa się tylko z obowiązków zawodowych – wiedzą o tym dobrze towarzystwa ubezpieczeniowe i proponują w związku z tym szereg usług dodatkowych. A zatem taka polisa może obejmować nie tylko standardowe opcje jak NNW czy OC, ale także sprzęt sportowy i bagaż podróżny. Wcześniej wybrane składniki polisy pozwolą ubezpieczonemu odzyskać koszty poniesione z tytułu:
 
  • anulowania biletu podróżnego i noclegu,
  • zaostrzenia choroby przewlekłej,
  • amatorskiego uprawiania sportów górskich (narciarstwo i snowboard) i wodnych (nurkowanie)
  • wyczynowego lub zawodowego uprawiania sportu,
  • biernego udziału w działaniach wojennych czy aktach terroru.
 

Praca fizyczna a wysokość składki

 
Przy wykupywaniu polisy turystycznej z rozszerzeniem na wyjazd do pracy osoba ubezpieczająca się deklaruje jaki rodzaj zajęcia będzie wykonywać podczas zagranicznego pobytu. Przy czym nie jest istotny konkretny zawód czy stanowisko, a charakter pracy.
 
Nieco innego będą dotyczyły zasady ubezpieczenia pracy fizycznej, czyli takiej, gdzie na wysiłek będą narażone głównie mięśnie, a nie tylko umysł. Będzie to więc zarówno wykładanie towarów na sklepowych półkach, praca w fabryce przy taśmie, a także czynności wykonywane przy zbiorach sezonowych.
 
Niektóre firmy ubezpieczeniowe definicję „pracy fizycznej” precyzują bardzo szczegółowo. Taka praktyka powoduje, że ubezpieczony, który wyjeżdża na zbiór truskawek nie zapłaci za składkę tyle, co pracownik fizyczny wykorzystujący w swojej pracy niebezpieczne narzędzia czy wykonujący czynności w warunkach zagrażających życiu (praca na wysokości, przy urządzeniach elektrycznych) i inne.
 
Warto pamiętać, że pracą fizyczną, przynajmniej w rozumieniu treści OWU, może być również działalność niezarobkowa, czyli praktyki, bezpłatne staże czy wolontariat.


 KRAJ WYJAZDU
 
 Dania

TERMIN POBYTU

 
1 lipca 2016 – 30 września 2016

 LICZBA OSÓB UBEZPIECZONYCH

 
1

 CZY OSOBA UBEZPIECZONA W MOMENCIE ZAKUPU POLISY PRZEBYWA W POLSCE?

 
Tak

 DATA URODZENIA

 1 stycznia 1986

 OPCJE DODATKOWE

 NNW, Bagaż

 UPRAWIANIE SPORTU

 Amatorsko

 WYJAZD DO PRACY

 Umysłowej  Fizycznej
TYP OCHRONY
PODSTAWOWA
Koszty leczenia 10-20 tys. €
 
 
283,-
 
441,-
 
STANDARDOWA
Koszty leczenia 20-30 tys. €
 
 
424,-
 
444,-
 
WYWAŻONA
Koszty leczenia 40-50 tys. €
 
 
436,-
 
624,-
 
MAKSIMUM
Koszty leczenia 60-70 tys. €
 
 
533,-
 
624,-
 
VIP
Koszty leczenia >100 tys. €
 
 
653,-
 
1045,-

Tabela 1. Symulacja ubezpieczenia pracowniczego  z dnia 15.06.2016 r. na wybranym profilu klienta na podstawie porównywarki www.polisaturystyczna.pl. Podane ceny są wartościami najmniejszymi, uzyskanymi w danym zestawieniu.


 

ZOBACZ ILE TO KOSZTUJE

 

Czym jest zwyżka?

Z powyższej tabeli jasno wynika, że wysokość składki za wykonywanie podczas zagranicznego pobytu pracy umysłowej jest niższa od opcji „fizycznej”. W niektórych wariantach różnica sięga nawet 80%. Od czego to zależy?
 
Towarzystwa ubezpieczeniowe pojęcie pracy fizycznej zestawiają z większym ryzykiem doznania urazu czy wypadku w trakcie wykonywania czynności. A wyższe ryzyko wpływa na cenę ubezpieczenia. Dlatego przy zakupie polisy na wyjazd do pracy fizycznej trzeba liczyć się z ceną 30-40% wyższą od ceny za standardową polisę turystyczną.


Michał Ratajczak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cena nabycia jednostki uczestnictwa - kwota, według której jednostki uczestnictwa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź