X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Sprawdź jak przygotować się do sezonu narciarskiego 2016/2017

2016-11-08 14:09 wtorek
ubezpieczenie na sezon narciarski

Za oknem coraz zimniej, na drzewach coraz mniej liści, a więc powoli nadchodzi zima. To z kolei oznacza, że wielkimi krokami zbliża się sezon narciarski. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o wyjazdach w tym sezonie oraz o czym nie należy zapominać.

Jeżeli wyjeżdżasz na narty lub deskę po raz pierwszy, z pewnością powinieneś dowiedzieć się o kilku kwestiach związanych z ubezpieczeniem narciarskim. Jeżeli natomiast jesteś stałym bywalcem stoków, sprawdź czy Twoja polisa na pewno chroni Cię w taki sposób, jaki oczekujesz. W każdym z przypadków musisz zdawać sobie sprawę, przed jakimi wydatkami chroni Cię właściwie dobrane ubezpieczenie.

Co zabrać ze sobą na stok?

Przed wyjazdem prawdopodobnie czytasz wiele blogów narciarskich i sprawdzasz, co należy zabrać ze sobą na swój pierwszy, jak i każdy następny wyjazd. Nie wszędzie jednak dowiesz się, że jednym z elementów przygotowań powinien być zakup ubezpieczenia. Polisa może okazać się równie niezbędna, co sprzęt sportowy, odpowiedni strój oraz skipass. Nie masz wprawdzie obowiązku posiadania polisy, jednak powinieneś o niej pamiętać wybierając się za granicę.

kup ubezpieczenie narciarskie

 

Co powinna zawierać polisa narciarska?

Sam zakup „pierwszej lepszej” polisy nie zawsze będzie oznaczał odpowiednią ochronę. Decydując się na nią zwróćmy uwagę na sumy ubezpieczenia. Z reguły czym wyższe, tym lepiej. To właśnie te kwoty maksymalnie może wypłacić towarzystwo, warto więc dowiedzieć się, ile będzie kosztować leczenie za granicą. Z pewnością nie są to małe sumy. Zanim jednak ustalimy sumy, musimy wybrać zakres ubezpieczenia, w którego skład powinny wchodzić:
  • Koszty leczenia – najważniejszy element, który znajduje się w podstawowej wersji polisy;
  • Assistance – również znajdujący się w podstawie, jednak w zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać odpowiadający Ci wariant;
  • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – nie zawsze, ale coraz częściej zawierane w podstawowym ubezpieczeniu. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ przy tak kolizyjnym sporcie NNW jest niemalże koniecznością;
  • Odpowiedzialność Cywilna - jest dodatkową opcją polisy, jednak może się przydać na stoku, szczególnie za granicą, gdzie świadomość narciarzy jest znacznie większa i częściej sięgają oni po rozwiązania sporów drogą prawną. OC pozwoli na pokrycie roszczeń, które będą nas dotyczyły;
  • Sprzęt Sportowy – pozwala na pokrycie kosztów uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu narciarskiego, który nie należy do najtańszych. Jest to dodatkowa opcja ubezpieczenia.

Przy zakupie polisy musisz zwrócić uwagę także na wyłączenia odpowiedzialności oraz warunki realizacji roszczeń. Niektóre z towarzystw w swojej polisie obejmują wiele wyłączeń, a nie będąc świadomym ich, możesz liczyć na odszkodowanie, którego nie otrzymasz. Wszystkie warunki są spisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, z którymi niewątpliwie musisz się zapoznać.

co zabrac na stok - ubezpieczenie

Sprawdź informacje o ośrodku narciarskim, do którego się wybierasz

Przygotowania do wyjazdu poprzedzone są zazwyczaj wyborem miejsca oraz sprawdzeniem bazy noclegowej na terenie danego kurortu narciarskiego. Poza podstawowymi informacjami, o tym gdzie będziesz spać, jeść oraz jak daleko będzie do stoku, warto zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Przykładowo, w niektórych szwajcarskich ośrodkach obowiązuje zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi, a więc będziesz zdany wyłącznie na publiczną komunikację.

Z ubezpieczeniowego punktu widzenia powinieneś sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe placówki  medyczne oraz apteki, a także policja. Jeżeli Twoim jedynym ubezpieczeniem będzie EKUZ, musisz wiedzieć, że obowiązuje ona jedynie w publicznych placówkach medycznych, a takie nie zawsze znajdują się w kurortach, do których planujesz wyjechać.

Porównaj polisy narciarskie

 

Posiadając ubezpieczenie, możesz liczyć na pomoc assistance, dzięki której dowiesz się, gdzie powinieneś się udać, gdzie znajduje się najbliższy punkt medyczny oraz jakie formalności musisz załatwić. Ubezpieczenie przede wszystkim pozwoli Ci skorzystać z najbliższego szpitala lub gabinetu lekarskiego, bez konieczności przebycia kilkudziesięciu kilometrów w poszukiwaniu publicznego oddziału państwowej służby zdrowia.

Julietta Pawlak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Stałe elementy mieszkania - W ubezpieczeniach mieszkaniowych elementy zamontowane ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź