X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczyciel nie zapłacił, bo klient chorował przewlekle

2013-08-13 11:31 wtorek
lekarz
Przed wyjazdem na urlop, myślenie o ubezpieczeniu często zostawiamy na ostatnią chwilę. Potem w pośpiechu kupujemy jak najtańszą polisę i mamy nadzieję, że to wystarczy. Tymczasem jeśli chorujemy lub chorowaliśmy przewlekłe, a objawy zaostrzą się w czasie wakacyjnego wyjazdu, ubezpieczyciel może odesłać nas z kwitkiem. Dlaczego?


Zakup standardowego ubezpieczenia turystycznego, które zawiera koszty leczenia za granicą oraz assistance, nie zawsze gwarantuje pokrycie kosztów wydatków medycznych poniesionych w trakcie zagranicznej wycieczki. Pesymistyczny scenariusz, gdy ubezpieczyciel odmawia opłacenia rachunku wystawionego przez zagraniczny szpital, może spotkać nas w dwóch sytuacjach:
  1. jeżeli istniały zdrowotne przeciwwskazania do odbycia podróży np. gdy klient był tuż po poważnym zabiegu, lecz koniecznie chciał pojechać na wakacje z rodziną,
  2. gdy zachorowanie wiąże się z zaostrzeniem lub powikłaniem chorób przewlekłych, a ubezpieczony nie wykupił zwyżki na ryzyko zaostrzenia lub powikłań choroby przewlekłej.

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Ponadto, firmy ubezpieczeniowe odmawiają objęcia ochroną ubezpieczeniową zdarzeń związanych z chorobami psychicznymi, i to nawet z wykupionym rozszerzeniem o choroby przewlekłe np. jeśli ubezpieczony znajdzie się w szpitalu po próbie samobójczej, ubezpieczyciel nie będzie zobowiązany do opłacenia kosztów leczenia.

Choroba przewlekła, czyli kto musi wykupić zwyżkę przed wyjazdem turystycznym

Czym jest choroba przewlekła? Wielu ubezpieczycieli definiuje ją jako stan chorobowy, charakteryzujący się powolnym rozwojem oraz długotrwałym przebiegiem. I wbrew pozorom, lista chorób przewlekłych nie ogranicza się tylko do ciężkich schorzeń. Mianowicie chorobą przewlekłą są nie tylko nowotwory, stwardnienie rozsiane, choroby układu krążenia, choroby wieńcowe, czy epilepsja, ale także: cukrzyca, astma, nadciśnienie, silne alergie, niedoczynność tarczycy czy osteoporoza.

Na jakiej podstawie możemy stwierdzić że dane schorzenie jest już chorobą przewlekłą? O chorobie przewlekłej mówimy wtedy, gdy:
  1. ubezpieczony leczył się lub leczy na dane schorzenie przez dłuższy czas,
  2. choroba została zdiagnozowana,
  3. istnieje dokumentacja medyczna potwierdzająca owe leczenie.

W założeniu ubezpieczenie turystyczne chroni nas w sytuacji nagłego zachorowania, a nie możliwego pogorszenia stanu zdrowia. Przykładowo, jeżeli ubezpieczony w trakcie wyjazdu znajdzie się w szpitalu z podejrzeniem zapalenia płuc, a po przeprowadzeniu badań lekarskich diagnoza będzie brzmiała: nowotwór, wykrycie tej choroby będzie traktowane jako nagłe zdarzenie, ponieważ ubezpieczony nie wiedział że jest chory i nie wprowadził ubezpieczyciela w błąd w trakcie zakupu polisy.

Zanim zakupisz zwyżkę za ubezpieczenie chorób przewlekłych

1. Zwyżka za choroby przewlekłe stanowi zwykle 300 proc. składki podstawowej. Dla przykładu: jeśli dzienna ochrona ubezpieczonego w podstawowym zakresie ubezpieczenia turystycznego wynosi 4,50 zł, to zwyżka za chorobę przewlekłą wyniesie 13,50 zł dziennie, co razem daje kwotę 18 zł za dzień ochrony ubezpieczeniowej.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ogólne warunki ubezpieczeń - w skrócie OWU; element umowy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź