X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Wakacje z ubezpieczeniem turystycznym

2013-07-03 00:36 środa
Ubezpieczenie turystyczne
Ponad 50% Polaków przebadanych przez Nielsen Polska na zlecenie Mondial Assistance, planuje wakacyjny wyjazd. Na urlop wybiera się ponad 16 milionów rodaków, prawie 6 milionów spędzi go za granicą. „To i tak więcej niż w ubiegłym roku, kiedy urlop planowało niespełna 15 mln Polaków, z czego ponad 4,5 mln wyjeżdżało zagranicę” – informuje prezes Mondial Assistance, Tomasz Frączek.

Mimo wzrostu liczby osób deklarujących chęć zorganizowania wakacyjnego wyjazdu, spada liczba zdecydowanych na wykupienie ubezpieczenia. Z takim zamiarem, spośród wszystkich planujących zagraniczny wypoczynek, nosi się 58 proc., w porównaniu z odsetkiem 62 proc. w roku ubiegłym. Dla wielu ubezpieczenie to po prostu dodatkowy, zbędny koszt i źródło poszukiwania oszczędności.

Tymczasem zgodnie z szacunkami Mondial Assistance średni szacowany koszt zagranicznego wyjazdu w 2013 roku wyniesie 2 315 zł, gdy średni koszt ubezpieczenia, przy średniej długości wyjazdu około 8 dni, zamyka się w kwocie 60 zł. Oszczędzanie w tym zakresie może zatem okazać się nie tylko zupełnie nieopłacalne, lecz również zwyczajnie nierozsądne.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Koszty leczenia – najważniejsze z ubezpieczeń na wakacjach

Pakując walizki na wakacyjny wypoczynek nie oczekujemy, że na urlopie przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek lub nagle zachorujemy. Niestety, takie zdarzenia mają miejsce w najmniej niespodziewanych chwilach, a w czasie wakacyjnej laby jesteśmy zazwyczaj najsłabiej na nie przygotowani. Jeśli urlop spędzamy w Polsce problem z pewnością będzie mniejszy, niż gdy sytuacja, kiedy będziemy potrzebowali fachowej pomocy lekarskiej, przydarzy nam się za granicą. I ma to związek nie tylko z barierą językową i kulturową, ale również dość znacznymi kosztami leczenia za granicą.

Wykupując ubezpieczenie kosztów leczenia zapewniamy sobie ochronę podczas zagranicznych wojaży. Zakresem ochrony powinna być objęta zarówno organizacja pomocy medycznej jak i pokrycie jej kosztów. Dzięki temu w razie nieszczęśliwego wypadku lub zachorowania będziemy mogli liczyć na pokrycie kosztów związanych z leczeniem i zabiegami operacyjnymi, konsultacjami lekarskimi czy transportem z miejsca wypadku lub zachorowania do najbliższej placówki medycznej.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2015-12-14 15:19 poniedziałek ~Martyna | [+] odpowiedz
  Żadnych sportów ekstremalnych :D brak nam aż takiej odwagi ;) jakiegoś bardzo 'wypasionego' ubezpieczenia nie potrzebujemy, no i żeby na 14dniowy wyjazd nie przekroczyło 70-80 zł :)
 • 2015-12-12 16:52 sobota ~kazzy | [+] odpowiedz
  to zależy jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujesz, czy będziesz uprawiać jakieś sporty ekstremalne? no i oczywiście na jak dużą kwotę chcecie być ubezpieczone
 • 2015-12-09 20:40 środa ~Martyna | [+] odpowiedz
  W lutym wybieram się z przyjaciółką do Tajlandii, nie jest to wycieczka zorganizowana i myślimy o ubezpieczeniu turystycznym. Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę? Za bardzo nie znamy się na temacie u... czytaj dalej »
 • 2015-03-02 20:42 poniedziałek ~Ekspert Link4 | [+] odpowiedz
  Każdy z nas podróżuje inaczej i w różne miejsca. Niektórzy zwiedzają Polskę, inni decydują się na podróż po Europie, a jeszcze inni odkrywają tajemnice obcych kontynentów. W zależności od formy podróż... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Uposażony zastępczy - osoba wskazana we wniosku przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź