X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Wyjazd na Euro 2016 – jeszcze zdążysz kupić ubezpieczenie!

2016-06-08 10:25 środa
ubezpieczenie na euro 2016
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 rozpoczynają się już za chwilę i prawdopodobnie wiele osób wybiera się na mecze polskiej reprezentacji. 10 czerwca w Saint-Denis na Stade de France odbędzie się mecz otwarcia i z pewnością przyciągnie rzesze kibiców. Po wydarzeniach, które miały miejsce w ciągu ostatniego roku warto zadbać o odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Polacy zagrają 12 czerwca w Nicei na Allianz Riviera, 16 czerwca w Saint-Denis (okolice Paryża) oraz 21 czerwca w Marsylii na Stade Vélodrome. W meczach będą uczestniczyć zarówno nasi rodacy, mieszańcy krajów, z którymi będziemy rywalizować jak i wielu innych kibiców. Już od dawna mówi się o zagrożeniach ze strony terrorystów oraz o środkach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać i. Mamy nadzieję, że do żadnych tragicznych w skutki incydentów nie dojdzie, jednak wyjeżdżając do Francji warto uzbroić się w polisę.

Ubezpieczenie na wyjazd do Francji


Ubezpieczenie na Euro 2016

Wyjazd do Francji, tak jak każda inna podróż może wiązać się z pewnymi ryzykami. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy pomyśleć o właściwym ubezpieczeniu. Jako że Francja należy do Unii Europejskiej możliwe jest wyrobienie karty EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest potwierdzeniem naszych praw do świadczeń medycznych w Polsce, a więc upoważnia nas również do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej we Francji. Wyrobienie jej trwa około 1 dnia więc, jeszcze w tym tygodniu udajmy się do Wojewódzkiego Oddziału NFZ.

Niestety karta nie zawsze okaże się w pełni wystarczalna. Korzystanie z opieki medycznej we Francji może się wiązać z dodatkowymi opłatami, nawet dla posiadaczy EKUZ.

I tak na przykład:
  • Za pomoc lekarza musimy zapłacić około 22€ (ok. 95,7 zł);
  • Wizyta u specjalisty będzie nas kosztować 25€ (ok. 108,75 zł);
  • Leczenie szpitalne jest refundowane jedynie w 80%, przy czym zawsze należy opłacić ryczałt w wysokości 18€ (ok. 78,3 zł).
Leczenie nie jest wydatkiem, na który chcielibyśmy się narażać podczas wyjazdu na Euro 2016. Nawet z EKUZ przyjdzie nam zapłacić minimum kilkadziesiąt złotych za podstawową opiekę.  Jak uniknąć większych wydatków? Taką samą kwotę możemy przeznaczyć na ubezpieczenie turystyczne, które do określonej w umowie sumy ubezpieczenia pokryje wszystkie podstawowe opłaty za leczenie. Dodatkowo mamy możliwość dopasowania polisy do własnych potrzeb i wybrania interesującego nas zakresu oraz wartości ubezpieczenia.

Warianty ubezpieczenia

Podstawowe ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia oraz assistance. Indywidualne ubezpieczenie posiada tę zaletę, że obowiązuje zarówno w publicznych jak i prywatnych placówkach medycznych. Musimy pamiętać, że we francuskich miejscowościach, do których się wybieramy nie zawsze możemy mieć dostęp do bezpłatnych ośrodków i szpitali. Nawet jeśli takie znajdziemy, z pewnością będą one zatłoczone przez licznych kibiców przybyłych na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dzięki polisie turystycznej bez problemu możemy udać się do prywatnych specjalistów, których koszt pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe.

Dodatkowo, warto wykupić ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków oraz Odpowiedzialności Cywilnej. Przy tak dużych imprezach jak w przypadku Euro 2016 o nieszczęśliwe zdarzenia bardzo łatwo, a ubezpieczyciel pomoże nam pokryć szkody przez nas wyrządzone lub wypłaci świadczenie w sytuacji trwałego uszczerbku na zdrowiu czy śmierci.

Opcje dodatkowe

W obliczu bieżących wydarzeń warto zastanowić się nad rozszerzeniem polisy na wypadek działań wojennych, zamieszek oraz aktów terroru. Większość towarzystw takie działania określa jako wyłączenia odpowiedzialności, po wystąpieniu których nie wypłaci odszkodowania. Niektóre produkty posiadają jednak możliwość rozszerzenia ochrony uwzględniające właśnie tego typu ryzyka.

Bezpieczna podróż na Euro 2016

 

Przed wyjazdem warto odpowiednio się przygotować. Na Euro 2016 powinniśmy uzbroić się nie tylko w pozytywne emocje związane z rozgrywkami, ale również w poczucie bezpieczeństwa, które może zapewnić kompleksowa polisa turystyczna. Najlepsze ubezpieczenie możemy znaleźć dzięki porównywarce ubezpieczeń dostępnej na stronie polisaturystyczna.pl

Julietta Maciejak

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Waloryzacja - inaczej indeksacja, coroczne podwyższanie składki ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź