X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie zdrowotne a stan zdrowia

2010-08-16 09:26 poniedziałek
Ubezpieczenie zdrowotne a stan zdrowia
Ubezpieczenie zdrowotne kupujemy głównie po to, aby mieć szybki i łatwy dostęp do opieki medycznej. Zanim jednak towarzystwo zawrze z nami umowę, sprawdzi nasz aktualny stan zdrowia oraz choroby przebyte w przeszłości. To zadecyduje o wysokości składki za polisę oraz o ewentualnych wyłączeniach odpowiedzialności towarzystwa.

Umowę prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego standardowo zawiera się na rok, z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Ubezpieczonym może być każdy, kto w chwili zawierania umowy nie przekroczył 65 roku życia, choć w niektórych towarzystwach górna granica wieku pozwalająca na zawarcie polisy wynosi 60 lat.

Przed zawarciem umowy ubezpieczenia wypełnia się ankietę medyczną, w której zostaje określony aktualny stan zdrowia ubezpieczonego, przebyte w przeszłości choroby, a także prowadzony tryb życia. Pozwala to ocenić ryzyko związane z ubezpieczeniem danej osoby. Zły stan zdrowia może wpłynąć na wysokość składki lub na zmianę standardowych warunków umowy, a w skrajnych przypadkach nawet na odmowę objęcia ubezpieczeniem.

Ważne jest, aby wypełniać kwestionariusz zgodnie z prawdą, ponieważ jakiekolwiek, nawet drobne nieprawidłowości czy kłamstwa, mogą w przyszółości spowodować odmowę wypłaty odszkodowania czy zwrotu kosztów leczenia.

Znaczna cześć naszego społeczeństwa cierpi na tzw. choroby przewlekłe, czyli takie, które trwają dłużej niż 6 miesięcy, zaś ich leczenie wiąże się z dużymi kosztami. Towarzystwa decydują się na pokrycie kosztów związanych z ich leczeniem, o ile nie wiąże się to z pobytem w szpitalu. Bywa jednak, że ubezpieczyciele pokrywają koszty leczenia jedynie chorób, które pojawiły się po zawarciu ubezpieczenia. Dlatego wybierając ubezpieczenie należy bardzo uważnie przestudiować proponowane Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

W tego typu ubezpieczeniach stosuje się również okres karencji, czyli czas, kiedy towarzystwo nie udziela ochrony. Zazwyczaj trwa ona 3 – 4 miesiące, warto jednak dokładnie zapoznać się z zapisami Ubezpieczycieli w tej kwestii.

OZ


« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.