X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Jeżeli lekarz się myli - Powtórna opinia medyczna.

Wyobraźmy sobie, że nagle wykryto u nas poważną chorobę. Wydaje nam się, że problem nie istnieje dopóki nie spotka on kogoś z członków naszej rodziny, znajomych lub nas samych. Dopiero wtedy zastanawiamy się co to właściwie za choroba? Jak można w takiej sytuacji pomóc? Jak wygląda leczenie? Czy choroba jest uleczalna? W polskich realiach czujemy się skazani na leczenie w szpitalu, który ma odpowiedni sprzęt, personel medyczny i który podejmie leczenie naszego przypadku. Do szpitala – jak to się mówi – „trafiamy”.

Nad kwestiami takimi jak samodzielny wybór placówki medycznej, lekarza prowadzącego, czy zasięgnięciem powtórnej opinii medycznej rzadko kiedy się zastanawiamy.

Co to jest powtórna opinia medyczna?

Powtórna opinia medyczna (inaczej: powtórna diagnoza) jest to ponowne zasięgnięcie opinii medycznej najwyższej klasy specjalistów. Na tym etapie istnieje możliwość weryfikacji posiadanej opinii medycznej. Pacjent uzyskuje bowiem dostęp do lekarzy światowej sławy.

Czy warto zasięgnąć powtórnej opinii medycznej?

Zobaczmy, jak to wygląda w Stanach Zjednoczonych, kraju o najmocniej rozwiniętej medycynie. W 2003 Wall Street Journal cytował opinię, według której tylko 55% przypadków pacjenci byli dobrze zdiagnozowani i otrzymywali odpowiednie leczenie. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że bardzo ważne jest powtórne badanie histopatologiczne biopsji. W niemal 15%-tach przypadków wyniki badań różnią się od tych uzyskanych za pierwszym razem.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kradzież z włamaniem - taki sposób bezprawnego zaboru cudzego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.