X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kilka słów o ubezpieczeniu zdrowotnym

2011-01-14 09:31 piątek
Kilka słów o ubezpieczeniu zdrowotnym
Obecnie coraz częściej korzystamy z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Jest to wynikiem nie tylko wzrostu zamożności społeczeństwa, ale również, a może przede wszystkim - złej kondycji publicznej służby zdrowia. Zbyt długie kolejki do specjalistów oraz, bardzo często, słaba jakość usług medycznych w przypadku nieodpłatnych świadczeń skłaniają nas do korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej.

Korzyści, jakie niesie prywatna polisa zdrowotna, jest wiele, m.in. zyskasz dostęp do lekarzy, badań i zabiegów na wysokim poziomie. Nie będziesz także stać w kolejkach ani czekać tygodniami na specjalistyczne badania.

A oto kilka informacji dotyczących prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych oferowanych na polskim rynku ubezpieczeń.
  • Miesięczna składka u większości ubezpieczycieli zależy od wieku klienta, stanu zdrowia i płci (kobiety płacą więcej niż mężczyźni w tym samym wieku); droższe są też polisy dla osób starszych.
  • Przed przystąpieniem do ubezpieczenia Towarzystwa dokonują medycznej oceny ryzyka związanego z ubezpieczeniem danej osoby i na tej podstawie mogą stosować wyłączenia swojej odpowiedzialności. Dotyczy to zwłaszcza chorób przewlekłych - polisa może nie obejmować ich leczenia! Warto to sprawdzić.
  • Zazwyczaj ochroną nie są objęte choroby, które wykryto przed przystąpieniem do ubezpieczenia, choć istnieją od tej zasady wyjątki.
  • W większości ofert ubezpieczenia zdrowotnego nie może kupić osoba powyżej 60 lub 65. roku życia.
  • Ubezpieczyciele proponują różne warianty polis, wraz ze wzrostem ceny zwiększa się zakres usług medycznych -  trzeba to uwzględnić, wybierając optymalną dla siebie wersję.
  • Podstawowe opcje ubezpieczenia obejmują dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu, badania laboratoryjne i diagnostyczne; kolejne warianty są rozszerzane o opiekę lekarzy specjalistów, rehabilitację czy bardzo specjalistyczne badania.
  • Leczenie szpitalne to dodatkowy element, oferowany przez niektórych ubezpieczycieli. Większość towarzystw  oferuje tzw. zasiłek szpitalny, który przysługuje za każdy dzień pobytu w szpitalu.
  • Posiadacze polis zdrowotnych zwykle korzystają z usług prywatnych placówek medycznych, z którymi ubezpieczyciel podpisał umowy, choć można znaleźć ubezpieczyciela, który pozwala na korzystanie z pomocy innych lekarzy/ placówek medycznych i przyznaje zwrot kosztów na podstawie rachunków za leczenie.
 
OZ
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Poręczenie cywilne - jest to umowa, w której ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.