X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kilka słów o ubezpieczeniu zdrowotnym z okazji Światowego Dnia Zdrowia

2011-04-05 09:11 wtorek
Jak  wybrać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne?
Niemal każdego z nas, kto w ostatnim czasie zmuszony był skorzystać z usług państwowej służby zdrowia, spotkała niemiła niespodzianka: kolejki, zapisy, procedury. A przecież nie zawsze można czekać miesiącami na niezbędne badania czy zabieg. Kilkumiesięczne kolejki w państwowych ośrodkach opieki zdrowotnej są niestety regułą już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, że coś w tej kwestii się zmieni. Dlatego też korzystanie z prywatnych placówek zdrowotnych, pomimo nie najniższych opłat, jakie towarzyszą leczeniu się w prywatnych przychodniach i klinikach, zaczyna być coraz popularniejsze wśród Polaków.

Co zrobić, aby nie ponosić każdorazowo kosztów związanych z opieką zdrowotną w prywatnych placówkach? Rozwiązaniem są prywatne ubezpieczenia zdrowotne, które oferuje coraz więcej firm ubezpieczeniowych. Są one uznawane jako uzupełnienie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Wykupując je, ubezpieczony nie traci uprawnień gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Jakie rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych są dostępne na naszym rynku?

Ubezpieczenia grupowe i indywidualne

Większość polis medycznych jest dostępna w dwóch opcjach - grupowych i indywidualnych.
Do szczęśliwców należą pracownicy firm, które wykupują świadczenia zdrowotne dla swoich pracowników. Opcja ta zdaje się korzystna zarówno dla pracownika, jak i dla samego pracodawcy. Ten pierwszy otrzymuje dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej, o której zaletach nie trzeba chyba przypominać. Pracodawca natomiast może stosować prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które „funduje” pracownikom, jako silny czynnik motywacyjny.

Osoby, które nie otrzymują taki bonus od pracodawcy, mogą ubezpieczyć się indywidualnie. Tu istnieje możliwość objęcia ochroną obok ubezpieczonego również dzieci i współmałżonka – wtedy polisa ma charakter rodzinny.
 
Ofertę rynkową można również podzielić na ubezpieczenia gwarantujące:
  • tzw. leczenie ambulatoryjne,
  • oraz te zapewniające leczenie szpitalne.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zwyżka - Wyższa cena jaką osoba wykupująca ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.