X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kilka słów o umowie ubezpieczenia zdrowotnego

2010-12-06 09:15 poniedziałek
Kilka słów o umowie ubezpieczenia zdrowotnego
Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić każdy klient, który decyduje się na zakup polisy ubezpieczeniowej, nie tylko zdrowotnej, jest przeczytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Dzięki temu będziemy wiedzieć, w jakich sytuacjach nie przysługuje nam świadczenie, kiedy umowa wchodzi w życie, czy możemy ją wypowiedzieć itp.

Umowę prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego może podpisać każdy, kto posiada zdolność do czynności prawnych, a więc jest pełnoletni. Wcześniej, tj. przed ukończeniem 18 roku życia, ubezpieczenie na rzecz dziecka mogą wykupić rodzice.

Czas, na jaki podpisuje się umowę prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, najczęściej wynosi rok, a początek jej obowiązywania deklaruje się we wniosku ubezpieczeniowym. Warto zwrócić uwagę, czy w dokumentach wspomniano o automatycznym przedłużeniu polisy - bardzo często w regulaminach towarzystwa stosują zapis, że jeżeli po roku żadna ze stron nie wypowie umowy, to automatycznie zostaje ona przedłużona na kolejny rok. Po zawarciu polisy zdrowotnej, przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej, towarzystwo przysyła polisę wraz z kartą ubezpieczenia. Należy tę kartę zawsze mieć przy sobie, ponieważ dzięki niej jesteśmy uprawnieni do korzystania ze świadczeń medycznych w placówkach współpracujących z ubezpieczycielem.

Zgodnie z prawem, każda osoba, która podpisała umowę ubezpieczenia ma prawo od niej odstąpić w ciągu 30 dni od jej zawarcia bez względu na rodzaj ubezpieczenia i  powód rezygnacji. Ubezpieczyciel zwraca wówczas składkę, z tym, że potrąca jej proporcjonalną część za okres, kiedy świadczył ochronę ubezpieczeniową.  

OZ
 
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Stałe elementy mieszkania - W ubezpieczeniach mieszkaniowych elementy zamontowane ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.