X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kupujesz polisę zdrowotną – sprawdź okresy karencji

2010-08-04 09:05 środa
Kupujesz polisę zdrowotną sprawdź okresy karencj
Kupując polisę zdrowotną, bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że świadczenia, za które już płacimy składkę, nie zawsze przysługują nam od momentu zawarcia umowy. Jest to tzw. okres karencji, czyli czas, przez który towarzystwo nie udziela ochrony, chyba, że do zdarzenia dojdzie w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Karencja jest stosowana przez ubezpieczycieli po to, aby uniknąć sytuacji, w której klient specjalnie wykupuje ubezpieczenie zdrowotne, gdy w najbliższym czasie zamierza skorzystać z kosztownych świadczeń zdrowotnych. Dlatego zazwyczaj stosowana jest ona przy świadczeniu droższych usług, takich jak leczenie stomatologiczne czy prowadzenie ciąży. W tych przypadkach okres karencji może wynosić nawet 8 do 12 miesięcy. W przypadku kontynuacji umowy ubezpieczenia nie jest ona stosowana.

Okres karencji nie jest mile widziany przez klientów, jednak towarzystwa wolą się zabezpieczać. Niektórzy ubezpieczyciele, dostosowując swoją ofertę do potrzeb nabywcy, dają możliwość wykupienia karencji poprzez zapłatę dodatkowej składki.

Okres karencji różni się w zależności od zakładu ubezpieczeń. Wybierając ofertę ubezpieczenia zdrowotnego należy przeanalizować, co planuje się w bliższej, a co w dalszej przyszłości. Wówczas trzeba dobrać tak okres karencji, aby np. w przypadku planowania ciąży, móc skorzystać z świadczeń.

OZ


« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Koasekuracja - ubezpieczenie na podstawie jednej polisy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.