X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Masz 9 powodów, aby dobrze ubezpieczyć siebie i bliskich

2017-06-26 15:44 poniedziałek
ikze - polacy

Czy znalezienie wysokiej sumy ubezpieczenia i niskiej składki jest w ogóle możliwe? Tak, pod warunkiem, że umowy dodatkowe zostaną odpowiednio dobrane i będą pasować do potrzeb całej rodziny. Drugim warunkiem jest skorzystanie z propozycji MetLife na Życie.  

Na TU MetLife jest warto zwrócić uwagę ze względu na długą obecność na polskim rynku ubezpieczeniowym. Wcześniej firma występowała pod nazwą Amplico Life. Dziś ubezpieczyciel należy do czołówki w sektorze produktów na życie obsługując prawie 5 milionów klientów indywidualnych i grupowych. MetLife dysponuje m.in. ofertą ubezpieczeń dotyczących: życie, zdrowia, następstw nieszczęśliwych wypadków, a także rozwiązań inwestycyjnych i oszczędnościowych.
 
Przykładem klasycznego ubezpieczenia na życie jest polisa MetLife na Życie, która łączy ochronę ubezpieczonego i możliwość zabezpieczenia zobowiązań finansowych, np. kredytu hipotecznego. 

 

Podstawowa ochrona czy więcej rozszerzeń?

Polisa MetLife na Życie to produkt typowo ochronny, gdzie ubezpieczony regularnie wpłaca składki co miesiąc lub raz do roku, a w zamian zyskuje ochronę finansową dla siebie i swoich bliskich w razie śmierci, zachorowania i innych nieprzewidzianych okoliczności.
 
W ramach ubezpieczenia można zabezpieczyć się finansowo przez 5, 10, a nawet 30 lat. Warto jednak pamiętać, że górną granicą dla ubezpieczonego jest wiek 70 lat. Zawierając wtedy umowę ubezpieczony będzie chroniony aż do skończenia 75. roku życia.
 
Oprócz umowy podstawowej do wyboru ubezpieczonego pozostaje aż 9 umów dodatkowych. Posiadają one przemyślaną konstrukcję dopasowaną do potrzeb różnych grup konsumentów, a także zawierają liczne zniżki, jeśli ubezpieczony zdecyduje się na więcej rozszerzeń.
 
Przykład umowy dodatkowej - ochrona dla kredytobiorców
Dodatkiem odpowiednim dla posiadających kredyt w banku jest opcja Dopasowana Ochrona Życia, która pozwala na uzyskanie zabezpieczenia w razie roszczenia drugiej strony, a ponadto z czasem składka z tytułu ubezpieczenia będzie się zmniejszać. Przy spłacaniu hipoteki zobowiązanie wobec banku maleje, stąd też potrzebna ochrona ubezpieczeniowa jest niższa.
 

9 powodów do rozszerzenia zakresu polisy

Umowy dodatkowe dostępne w produkcie MetLife na Życie są niezwykle przydatne, ale najlepiej dobierać je z rozsądkiem, aby posiadać tylko te opcje, które okażą się rzeczywiście potrzebne. Dlatego przed podjęciem decyzji odnośnie rozszerzeń warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację pod kątem materialnym i tych zagrożeń, które na nas czyhają, a ich wystąpienie jest wysoce prawdopodobne.  
 
Znalezienie własnego powodu, aby się ubezpieczyć to podstawa to wybrania właściwych rozwiązań, które podsuwa MetLife. Szeroki zakres ubezpieczenia pozwala wybrać coś dla siebie, a szczegółowa oferta zawiera m.in.:
 

  • wypłatę świadczenia bliskim za zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby,
  • poszerzenie zakresu o całkowite i trwałe inwalidztwo, czyli niezdolność do pracy lub samodzielnego życia
  • diagnozę nowotworu,
  • przejęcie przez MetLife obowiązku opłacania składek w przypadku poważnego zachorowania,
  • długoterminowe wsparcie finansowe w przypadku poważnego inwalidztwa,
  • zgon wskutek NW z podwojoną wypłatą za wypadek komunikacyjny,
  • drugą opinię medyczną od lekarzy z WorldCare w USA w przypadku groźnych chorób,
  • pełną ochronę dziecka w razie choroby lub wypadku, wraz z pakietem assistance.

 
Warto pamiętać:
Przed zawarciem umowy ubezpieczenia, MetLife ma prawo wymagać oceny stanu zdrowia potwierdzonej przez lekarza. Ewentualne badania są finansowane przez ubezpieczyciela. Ważne, aby polisę na życie kupować w tym czasie, gdy jest się zdrowym – historia medyczna ubezpieczonego będzie mieć wpływ na wysokość przyszłej składki.Złożenie wniosku o wypłatę świadczenia z MetLife jest niezwykle proste. Tak samo jak zawarcie umowy  

Polisa na życie a oszczędności

Kto może skorzystać z ubezpieczenia MetLife? Zarówno indywidualni klienci, rodziny z dziećmi, jak i osoby zatrudnione w tej samej firmie, o ile są wspólnikami. Oferta dotyczy szczególnie wspomnianych kredytobiorców – dla nich MetLife proponuje umowę Dopasowana Ochrona Życia z malejącą sumą ubezpieczenia i wysokością składki w trakcie trwania umowy. Ubezpieczony ma zapewnione dodatkowe środki na spłatę hipoteki,a  przy tym otrzymuje 10% zniżki na składkę dla drugiej osoby. Taka wersja polisy to rozwiązanie czasowe – na okres od 6 do 30 lat.
 
W okresie wakacyjnym MetLife zwiększa zakres ochrony wypadkowej i wypłaca podwójne świadczenie w razie trwałego inwalidztwa, złamania lub oparzenia w ramach umowy dodatkowej Bezpieczne Dziecko Premium. Uposażonym być każde dziecko aż do ukończenia 21. roku życia, mając o dyspozycji szeroki pakiet assistance, który obejmuje m.in. konsultację medyczną czy badania i rehabilitacje prowadzone przez specjalistów w swojej dziedzinie.
 
Ubezpieczony może zyskać jeszcze więcej, dzięki takim ułatwieniom jak Ochrona na Wszelki Wypadek, która poszerza zakres NNW. W sytuacji gdy dojdzie do trwałego uszkodzenia ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony otrzyma zarówno świadczenie wypłacane już od 1% inwalidztwa, jak również dodatkowo w przypadku poważnego inwalidztwa. Wtedy przysługuje mu długoterminowe wsparcie finansowe w postaci miesięcznej renty – wypłacanej przez okres 10 lat – lub równowartość w postaci jednorazowej wypłaty.
 
 
Sprawdź pełną ofertę na stronie MetLife

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Majątkowe ubezpieczenie - rozróżniane są tu dwa rodzaje: ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.