X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Najtańsze ubezpieczenie zdrowotne – luksus, na który Cię stać?

Zofia Dmochowska
Przysłuchując się rozmowom telefonicznym z osobami, które dzwonią na naszą infolinię w sprawie ubezpieczenia zdrowotnego, nasunęła mi się pewna refleksja. Głośne reklamy lub rozpowszechniane drogą pantoflową informacje o szerokiej ofercie za niską cenę, mogą nas poważanie wprowadzić w błąd.

Tanie lekarstwo na zdrowie

Mowa o najtańszych ubezpieczeniach zdrowotnych. Jedną z takich ofert ma teraz PZU Życie, czemu nie można zaprzeczyć, bo tu składka zaczyna się od 49 złotych za miesiąc. Na oko – stać każdego. Wielu z nas zada sobie w związku z tym pytanie, czy takiego dodatkowego ubezpieczenia sobie nie kupić – w końcu to ubezpieczenie zdrowotne…. to za które odciągają nam sporo z pensji, a w zamian – kilkutygodniowe kolejki do specjalistów, odmowy przyjęcia do szpitala, w końcu konieczność korzystania z prywatnej służby zdrowia lub nieoficjalne „opłaty” składane w kopertach między kawą a czekoladą.

Stać mnie na prywatne ubezpieczenie

Za 49 złotych może sobie pozwolić każdy, ale uwaga na to, co otrzymamy w zamian. Wielu z Państwa słyszało o tym, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne można mieć za mniej niż 50 złotych miesięcznie. Jak się ostatnio przekonałam, nawet pracownicy infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia chętnie kierują osoby nie ubezpieczone w NFZ do oferty PZU, mówiąc że wychodzi taniej, niż ubezpieczenie w NFZ. Taką informację przyjmujemy zwracając szczególną uwagą na cenę i to mydli nam oczy. Po takiej rozmowie, tanie ubezpieczenie zdrowotne, traktujemy jako zbawienie w walce z państwową służbą zdrowia. W końcu cynk pochodzi z wiarygodnego źródła.

Emocje opadają

Z satysfakcją dowiadujemy się, że będziemy mogli się leczyć w prywatnych centrach medycznych, bez kolejek chodzić do lekarzy pierwszego kontaktu i kilkunastu specjalistów. Jakby mimo chodem zadajemy pytanie: ale jakby mi się coś stało i będę musiał iść do szpitala, to ubezpieczenie to obejmuje? – czekamy na potwierdzenie naszego stwierdzenia. I na tym kończy się nasza radość.

Żadnej pomocy w razie wypadku

Tanie ubezpieczenie zdrowotne nie zapewni nam pobytu w szpitalu, operacji bez okresu oczekiwania, ani żadnej pomocy po wypadku. Niektórzy z nas pytają o poród, ale i tu niestety nie można liczyć na pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela. Całe emocje i wola wykupienia prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego nagle opadają – a niesłusznie. Musimy sobie uświadomić, że nikt nie da nam niczego za darmo. Opieka medyczna jest droga i należy się tu spodziewać wyższych opłat, a nie oburzać, że w polisie nie mamy wszystkiego, czego zapragniemy. Warto rozejrzeć się za droższą, ale pełniejszą ofertą.

W obronie tanich polis

Jednocześnie chciałabym podkreślić, że tanie ubezpieczenia zdrowotne nie zasługują absolutnie na krytykę. Zakres usług medycznych jest wyznaczany przez pakiety medyczne dostępne w prywatnych przychodniach, a te kosztują – w zamian możemy liczyć m.in. na wizyty u lekarzy specjalistów bez kolejek, podstawowe badania diagnostyczne, profesjonalną obsługę, miły personel, szybką i bezproblemową rejestrację – za to płacimy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie nasze problemy rozwiąże polisa. W tym celu, zanim podpiszemy cokolwiek, należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i pakietem przysługujących nam świadczeń.

Wybierz tanie ubezpieczenie zdrowotne  >>>

Zofia Dmochowska
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2016-08-29 23:32 poniedziałek ~Adam | [+] odpowiedz
    Naprawdę głupi artykuł. Widać, że Pani się na wyznaje w tym temacie i podpiera się NFZ.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wskaźnik alokacji - określa część składki inwestowanej w ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.