Liczba osób wykupujących prywatne ubezpieczenie zdrowotne rośnie z roku na rok o kilkanaście procent. Dotyczy to zarówno osób indywidualnych, jak i polis grupowych. Coraz więcej firm rozumie, jak istotne jest zapewnienie własnym pracownikom opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie.
Okazuje się, że dobre ubezpieczenie zdrowotne jest wskazywane przez samych pracowników jako jeden z elementów branych pod uwagę przy decyzji o zatrudnieniu (obok pensji czy np. służbowego samochodu). Dorzuciwszy do tego obecną sytuację na rynku pracy, w której pracownik dyktuje warunki, zainteresowanie tym świadczeniem wydaje się być bardzo zasadne.
Polisa zdrowotna lekarstwem na NFZ
Polska plasuje się niemal zawsze na szarym końcu każdego z zestawień europejskich odnoszących się do kwestii zdrowotnych. Wydatki publiczne przeznaczone na opiekę zdrowotną w 2018 roku stanowiły 4,67% PKB, gdy średnia europejska to około 7% PKB.
Czas oczekiwania na wizyty lekarskie jest w Polsce niemal najdłuższy w Europie – na świadczenia gwarantowane dłużej czeka się tylko w Estonii. Mamy również najniższą w Europie liczbę lekarzy przypadających na liczbę obywateli.
W takiej sytuacji nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe zabezpieczenie zdrowia. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń liczba osób ubezpieczonych prywatnie wzrasta rok do roku o około 20%. III kwartał 2017 roku to 2,17 mln Polaków posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne.
Pakiet medyczny (albo abonament medyczny) to usługa świadczenia opieki zdrowotnej w ustalonym zakresie, za którą klient płaci w formie ryczałtu.
- Najczęściej, choć nie zawsze, abonamenty sprzedawane są przez prywatne zakłady opieki zdrowotnej i z reguły pomagają tylko w przypadku codziennych dolegliwości, jak wizyta u lekarza, proste zabiegi medyczne, ewentualnie chirurgia 1 dnia – wyjaśnia Paulina Gromadzka, Prezes WDB HealthCare spółki będącej coverholderem Lloyd’s.
Polisa Lloyd’s - ochrona zdrowia bez granic
Dostęp do wspomnianych usług abonamentowych możliwy jest jedynie na terenie Polski oraz w ściśle określonym czasie, z uwagi na godziny funkcjonowania prywatnych placówek medycznych.
Międzynarodowe Ubezpieczenie Zdrowotne Lloyd’s to produkt zawierający w swoim zakresie zarówno dostęp do lekarzy specjalistów, jak i leczenie szpitalne na terenie całej Europy oraz świata w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub w przypadku nagłego ataku choroby wymagającego hospitalizacji.
Polisę Lloyd’s wyróżniają m.in.:
-
wysokie sumy ubezpieczenia – nawet do 1 000 000 euro;
-
formuła All Risk (wszystkie schorzenia i dolegliwości, które miały swój początek po przystąpieniu do ubezpieczenia);
-
Assistance w języku polskim.
Kto może wykupić ubezpieczenie Lloyd’s?
Do ubezpieczenia przystąpić może każda osoba zainteresowana kompleksową ochroną zdrowia. Ubezpieczającym musi być firma lub osoba pełnoletnia, a do ubezpieczenia zapisać można każdego, wliczając dzieci od dnia ich narodzin.
Ubezpieczenie MUZ Lloyd’s dostępne jest w opcji indywidualnej, rodzinnej i grupowej (firmowej). Warunkiem przyjęcia jest obowiązek rzetelnego wypełnienia wniosku o ubezpieczenie.
Polisa zdrowotna Lloyd’s to także wyłączenia odpowiedzialności.
- Sytuacje te są podobne jak w innych polisach i dotyczą spożywania alkoholu czy środków odurzających, uprawiania sportów uznanych za niebezpieczne, a także poddania się leczeniu niepłodności czy nadwagi – mówi Paulina Gromadzka z WDB HealthCare.
WAŻNE!
Ubezpieczenie nie chroni w przypadku już istniejących schorzeń. Ochrona dotyczy tylko tych schorzeń, które wystąpią po zakupieniu polisy. |
Fakt, iż nie jesteśmy całkowicie zdrowi, nie wyklucza możliwości ubezpieczenia. Określone schorzenie może jedynie stanowić wyłączenie w zakresie ubezpieczenia. Warto więc wypełnić wniosek i zapoznać się z przedstawioną ofertą aby świadomie zaplanować najlepszą dla siebie ochronę zdrowia.