X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – wiek ubezpieczonych

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne wiek ubezpieczony
Możesz wykupić ubezpieczenie zdrowotne nawet mając 60 lat. Sprawdź, czy nie jesteś za stary lub za młody na prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

W jaki sposób zostaną rozwiązane obecne problemy w polskiej służbie zdrowia nie wiedzą chyba najstarsi górale. Strajki lekarzy i pielęgniarek, coraz bardziej zadłużone szpitale zmuszane nawet czasami do zamykania oddziałów, rosnące kolejki do lekarzy specjalistów i wiele innych nagromadzonych przez lata problemów - to nie napawa optymizmem „przeciętnego” Kowalskiego. Co mu więc pozostaje? Oczywiście, dodatkowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które przynajmniej częściowo zapewni mu spokój o zdrowie swoje i swoich bliskich. Okazuje się jednak, że nie każdy może sobie pozwolić na taki komfort. I to bynajmniej nie z powodu kosztów tego rozwiązania.
Często główną przeszkodą w wykupieniu polisy zdrowotnej jest…wiek osoby, która chce się ubezpieczyć.
Poniżej prezentujemy zestawienie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, właśnie z punktu widzenia ich wymagań co do wieku (minimalnego i maksymalnego) osoby, która chce się ubezpieczyć.
Porównanie wieku w ubezpieczeniach zdrowotnych
Towarzystwo Ubezpieczeniowe Nazwa Ubezpieczenia Wiek minimalny Wiek maksymalny
Allianz Moje Zdrowie Brak (ubezpieczenie rodzinne umożliwia ubezpieczenie dziecka) 65 lat, w przypadku ubezpieczenia rodzinnego wiek dzieci nie może przekraczać 26 lat
InterRisk Antidotum Plus 14 lat w ubezpieczeniu indywidualnym, w ubezpieczeniu rodzinnym brak ograniczeń wiekowych 65 lat, w przypadku dziecka w ubezpieczeniu rodzinnym 18 lat (25 w razie kontynuowania nauki)
InterRisk CIGNA Zdrowie 14 lat w ubezpieczeniu indywidualnym, w ubezpieczeniu rodzinnym brak ograniczeń wiekowych co do dziecka 65 lat, w przypadku dziecka w ubezpieczeniu rodzinnym 18 lat (25 w razie kontynuowania nauki)
InterRisk Medicare 18 lat w ubezpieczeniu indywidualnym, w ubezpieczeniu rodzinnym brak ograniczeń wiekowych co do dziecka 55 lat (w przypadku kontynuowania ubezpieczenia 65 lat)
Compensa Compensa Zdrowie 20 lat, poniżej tego wieku osoba może być objęta ochroną ubezpieczeniową wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym 65 lat
Hestia Medica 1 rok 65 lat
IHI Europejski Plan Zdrwotny
(zastąpił: One Health)
Brak (dzieci automatycznie podlegają ochronie ubezpieczeniowej) 80 lat
INTER POLSKA Vision 18 lat, dzieci w wieku 6-18 lat mogą zostać ubezpieczone przez rodzice w wariancie Basic lub Silver, poniżej tego wieku mogą zostać objęte ochroną ubezpieczeniową łącznie z rodzicem. Umową ubezpieczenia mogą zostać objęte osoby,
które nie ukończyły 60-tego roku życia.
Umowa rozwiązuje się z dniem ukończenia przez Ubezpieczonego 65 roku życia  lat
Medicover Indywidualne Ubezpieczenie Medyczne 18 lat, w przypadku pakietu rodzinnego brak ograniczeń w stosunku do wieku
dziecka
65 lat, w przypadku pakietu rodzinnego maksymalny wiek dziecka to 25 lat
PZU Opieka Medyczna O lat (umową ubezpieczenia można objąć samo dziecko) rodzic lub opiekun zostaje wówczas ubezpieczającym 64 lata
Signal Iduna Ubezpieczenie Zdrowotne  18 lat, w przypadku osób poniżej tego wieku możliwe jest ubezpieczenie wraz z dorosłym członkiem rodziny 60 lat

 Jak wynika z zestawienia raczej nie problemów jeżeli chodzi o dolną granicę wieku Ubezpieczonego. Zazwyczaj umowę prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego na własny rachunek może już zawrzeć osoba pełnoletnia, dzieci zaś często mogą być objęte ochroną ubezpieczeniową swoich rodziców. Niestety pojawiają się duże ograniczenia w przypadku górnego pułapu wiekowego, osoby powyżej 60 roku życia mogą już mieć kłopoty ze znalezieniem Ubezpieczyciela. Wyjątkiem jest towarzystwo IHI, które w ramach prywatnego ubezpieczenia medycznego jest gotowe ubezpieczać osoby aż do ukończenia przez nie 80 lat.


 

Marta Czyż

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.