X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – wyłączenia odpowiedzialności

Kolejny cykl artykułów, który chcemy Państwu zaproponować będzie dotyczył kilku technicznych spraw związanych z prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi.

Artykuły te pomogą w zrozumieniu ogólnych warunków ubezpieczenia oraz kwestii najbardziej istotnych, które niejednokrotnie są decydujące w momencie zakupu polisy zdrowotnej tego, czy innego ubezpieczyciela. Jednocześnie dokonamy zestawienia wybranych ubezpieczeń zdrowotnych oferowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe według wcześniej wybranego kryterium.
 

Drugim obszarem, który przedstawimy na wybranych przykładach będzie zakres wyłączeń odpowiedzialności.Wcześniej występujące dolegliwości

Po analizie tabeli wyłączeń okazuje się, że nie wszystkie towarzystwa odmawiają ochrony ubezpieczeniowej w przypadku dolegliwości wcześniej występujących. Zagraniczne towarzystwo IHI, jako jedyne, zwróci koszty leczenia nawet w przypadku, gdy zostaliśmy zarażeni wirusem HIV poprzez transfuzję krwi. Czytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Dlaczego? Dlatego, że dzięki temu dowiemy się jak czasami duże różnice występują w zapisach poszczególnych warunków ubezpieczenia.

Jeśli mowa o wyłączeniu odpowiedzialności, to różnice są znaczące, w różnych typach ubezpieczeń kładzie się większy nacisk na pewne kwestie niż w pozostałych.

Warto dokładnie zapoznać się z tym paragrafem ogólnych warunków ubezpieczenia, ponieważ brak ochrony ubezpieczeniowej może dotyczyć naszej sytuacji życiowej.Paulina Stolarska
Zofia Dmochowska

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Business interruption - ubezpieczenie gwarantujące firmie zwrot utraconych ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.