X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – zakres opieki lekarzy specjalistów

W ramach każdej polisy zdrowotnej znajduje się opieka lekarzy specjalistów. Jak się jednak okazuje zakres opieki specjalistyczne różni się w zależności od ubezpieczyciela.


Analizy zakresu opieki specjalistycznej dokonamy w oparciu o oferty poniższych zakładów ubezpieczeń.
 

 

Porównanie zakresu opieki specjalistycznej w polisach zdrowotnych  

 

Ubezpieczenie zdrowotne  Zakres opieki specjalistycznej
 Allianz  Moje zdrowie
Opieka specjalistyczna obejmuje: wywiad, badanie, poradę lekarską, wystawienie recepty, wystawienie skierowań na badania laboratoryjno–diagnostyczne, wystawienie zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy.
 TU INTER RISK  Antidotum Plus Ubezpieczenie gwarantuje konsultacje u lekarzy specjalistów.
 TU INTER RISK  Cigna Zdrowie
Opieka specjalistyczna obejmuje poradę lekarską kilkunastu lekarzy specjalistów.

 
 TU INTER RISK  Medi-Care Opieka obejmuje konsultacje u lekarzy specjalistów.
 Compensa Compensa
Zdrowie 
W ramach ubezpieczenia można korzystać z konsultacji u lekarzy specjalistów.

 Hestia  Medica
Bezpłatny dostęp do porad w ramach opieki podstawowej i specjalistycznej.
 IHI  ONE HEALTH
Konsultacje specjalistyczne – ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów do 300 zł za jedną konsultację.

 

 Inter Polska  VISION
W ramach ubezpieczenia kosztów leczenia VISION ubezpieczony może korzystać z konsultacji lekarzy wszystkich specjalności oraz lekarza medycyny ogólnej, lekarza rodzinnego i internisty. Liczba wizyt lekarskich nie jest objęta limitem, nie jest wymagane skierowanie do lekarza specjalisty.
 Medicover Indywidualne Ubezpieczenie Medyczne Medicover
Nielimitowane konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu.
Limitowane wizyty u psychiatry lub psychologa (3 wizyty w roku ubezpieczeniowym).
Nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów – zakres podstawowy (m.in. kardiolog, ortopeda, otolaryngolog, dermatolog, neurolog, okulista, chirurg) – dla wariantów opieka specjalistyczna, specjalistyczna plus i szpitalna.
Nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów- zakres rozszerzony (m.in. endokrynolog, urolog, diabetolog, gastrolog, alergolog)- dla wariantów opieka  specjalistyczna plus i szpitalna.
 PZU Życie  Opieka Medyczna
We wszystkich wariantach Ubezpieczony ma dostęp do lekarzy specjalistów: ginekologa, chirurga, ortopedy, okulisty, kardiologa, pulmunologa, dermatologa, otolaryngologa, neurologa, urologa, reumatologa, alergologa, gastrologa, diabetyka, endokrynologa, nefrologa.
Signal Iduna Ubezpieczenie
Zdrowotne
Signal Iduna
Są to usługi medyczne wraz z badaniami diagnostycznymi niezbędnymi do postawienia diagnozy, podjęcia właściwej decyzji terapeutycznej oraz do monitorowania leczenia i zabiegami leczniczymi przeprowadzone w Placówce Medycznej SIGNAL IDUNA.
Usługi medyczne to:
• przeprowadzenie badania lekarskiego: podmiotowego i przedmiotowego, zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną, zakończone postawieniem diagnozy lub rozpoczęciem dalszego postępowania diagnostycznego
• wykonanie albo zlecenie wykonania niezbędnych podstawowych badań diagnostycznych, zgodnie z aktualnie obowiązującą wiedzą medyczną i profilem danej specjalności medycznej
• wykonanie albo zlecenie wykonania niezbędnych zabiegów leczniczych, zgodnie z aktualnie obowiązującą wiedzą medyczną
• edukacja zdrowotna i zalecenia medyczne
• wystawianie zaświadczeń, recept na leki, materiały opatrunkowe i inne
Po przejrzeniu powyższej tabeli świadczeń, możemy przekonać się, że zakres opieki specjalistycznej różni się w zależności od zakładu ubezpieczeń. Warto zwrócić na nie uwagę i przeanalizować pod kątem naszej sytuacji.
Paulina Stolarska
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Konwersja - operacja, podczas której dokonuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.