X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne a choroby uprzednio występujące

Czy można leczyć choroby, które wystąpiły przed zawarciem umowy ubezpieczenia w ramach prywatnej polisy zdrowotnej? To kwestia bardzo istotna,dla zawierających umowę ubezpieczenia. Powinna interesować zwłaszcza tych, którzy maja jakieś dolegliwości i chcą się ubezpieczyć. W tym wypadku istnieje możliwość, że towarzystwo ubezpieczeń odmówi pokrycia kosztów zabiegu, czy leczenia ponieważ dotyczy choroby, o której Ubezpieczony wiedział w dniu zawarcia umowy.
 
Przy porównywaniu prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych warto poruszyć tą kwestię, ponieważ jeśli Ubezpieczony cierpi chronicznie lub cierpiał w przeszłości na jakąś chorobę, z którą związane są np. wysokie koszty, to jest to dla niego bardzo ważna informacja.
 
Analizy wybranego zagadnienia dokonamy na ofertach następujących towarzystw ubezpieczeniowych:
 

 

 
Towarzystwo ubezpieczeń Ubezpieczenie zdrowotne Pokrycie kosztów chorób uprzednio występujących
 Allianz  Moje zdrowie
TAK

w zakresie usług ambulatoryjnych (leczenie w przychodniach, poradniach itd.)

NIE
 

W przypadku zabiegów operacyjnych, którym mogą być poddane jedynie choroby, które wystąpiły po zawarciu umowy ubezpieczenia
 
 TU INTER RISK  Antidotum Plus
TAK

We wszystkich wariantach tego ubezpieczenia
Występowanie u Ubezpieczonego określonych chorób powoduje odmowę objęcia ubezpieczeniem lub wzrost składki.
 TU INTER RISK  Cigna Zdrowie
NIE

W OWU wyłączenie odpowiedzialności dla chorób uprzednio występujących.
 
 TU INTER RISK  Medi-Care
TAK

W OWU nie ma żadnych wyłączeń w tym zakresie.
Występowanie u Ubezpieczonego określonych chorób powoduje odmowę objęcia ubezpieczeniem lub wzrost składki
 Compensa Compensa
Zdrowie 

TAK

OWU Compensa Zdrowie nie przewidują wyłączenia chorób uprzednio występujących.  Przed przyjęciem do ubezpieczenia dokonywana jest ocena ryzyka medycznego. Na tej podstawie Compensa decyduje czy przyjmuje do ubezpieczenia na standardowych warunkach, czy w związku ze stanem zdrowia zastosuje zwyżkę składki taryfowej czy też odmówi przyjęcia do ubezpieczenia.

 Hestia  Medica
TAK

W przypadku leczenia ambulatoryjnego

NIE

Nie nastąpi wypłata za pobyt w szpitalu, jeżeli choroba występowała w ciągu 24 mies. przed zawarciem umowy
 IHI  ONE HEALTH

NIE

Ubezpieczenie nie obejmuje wydatków poniesionych w związku z chorobą, urazem, o których było wiadomo w dniu składania wniosku o ubezpieczenie.

 Inter Polska  VISION
TAK

W każdym wariancie danego ubezpieczenia,
jeżeli zostały podane we wniosku ubezpieczeniowym i zaakceptowana przez Towarzystwo Ubezpieczeń
 Medicover Indywidualne Ubezpieczenie Medyczne Medicover
TAK

Jeżeli zostały podane we wniosku ubezpieczeniowym i zaakceptowana przez Towarzystwo Ubezpieczeń
 PZU Życie  Opieka Medyczna
NIE

Nie leczone są choroby przewlekłe, które występowały, były leczone lub diagnozowane w ciągu 24 miesięcy przed zawarciem umowy.
Signal Iduna Ubezpieczenie
Zdrowotne
Signal Iduna

TAK

We wszystkich wariantach tego ubezpieczenia, jeżeli zostały podane we wniosku ubezpieczeniowym i zaakceptowana przez Towarzystwo Ubezpieczeń

 

Po przeanalizowaniu powyższej tabeli wyraźnie widać, czym różnią się poszczególne oferty jeżeli chodzi o pokrycie kosztów chorób uprzednio występujących. Obserwujemy znaczne różnice pomiędzy poszczególnymi ubezpieczeniami. Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych jak np. PZU S.A. wykluczają fakt pokrycia takich kosztów w swoim ubezpieczeniu. Niektóre zastrzegają sobie prawo do podjęcia decyzji o udzieleniu takiego świadczenia, ale tylko pod warunkiem ujawnienia choroby we wniosku. Inne wymieniają typy chorób, których leczenie na pewno nie zostanie objęte odpowiedzialnością. Dlatego też warto się zastanowić nad wyborem ubezpieczenia, jeśli dotyka nas problem chorób uprzednio występujących, które mogą się powtórzyć w chwili objęcia nas przez towarzystwo ochroną ubezpieczeniową.


 
Paulina Stolarska
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Główny Ubezpieczony - Ubezpieczony wskazujący osoby objęte ochroną ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.